Cuma namazında şehitlerimize dua okundu

Cuma namazında şehitlerimize dua okundu.13940
  • Giriş : 29.02.2008 / 15:48:00

Bolu, Sivas, Kayseri ve Kastamonu'da sınır ötesi harekatta şehit olan askerler ve tüm şehitler için cuma namazı öncesi dua okundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bolu, Sivas, Kayseri ve Kastamonu'da sınır ötesi harekatta şehit olan askerler ve tüm şehitler için cuma namazı öncesi dua okundu.

Bolu Yıldırım Bayazıd Camii'ndeki duayı İl Müftüsü Yaşar Yaprak okudu. Camideki yaklaşık 1500 kişi okunan dua sırasında duygulu anlar yaşadı. Bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.

Sivas'taki camilerde, Mehmetçiğin sınır ötesi harekattan sağ salim dönmesi ve şehitlerin ruhlarının şad olması için dua eden cemaat, ülkenin huzurlu ve güvenli günler yaşamasını diledi.

Kayseri'de de harekatta şehit olan askerler için kentteki 18 camide mevlit okutuldu. Ayrıca, kent merkezindeki tüm camilere merkezi yayın yapılan Hunat Camisi'nde cuma namazı öncesinde verilen vaazda, 305 kişinin Müftülüğü arayarak, şehitler için Kur'an-ı Kerim'in tamamını okuduklarını, hatim duası yapılmasını istediklerini bildirdiği duyuruldu.

Merkez vaizinin yaptığı hatim duasında şehitler için Allah'tan rahmet dilendi.

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınır ötesi operasyonlarında şehit düşen askerler için hatim duası okundu.

Taşköprü Müftülüğü'nün aldığı kararla ilçe merkezinde ve köylerinde bulunan 290 din görevlisi, sınır ötesi operasyonlarda şehit olan askerler için dua okudu.

İlçe müftüsü Bayram Çelik, merkez Karamustafa Paşa Camii'nde (Taş Camisi) cuma namazı öncesindeki vaazında şehitlik kavramı hakkında bilgi verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious