Cumhur: Planlı yapmadım

Cumhur: Planlı yapmadım.9122
  • Giriş : 20.02.2008 / 13:35:00

Kendisine yapılan bir faul sonrası yan hakemin “oyna'' işaretine, sahada göbek atarak karşılık veren Cumhur, “Karadeniz insanının mizahi yapısına uygun bir tepki oldu'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

FENERBAHÇE ile haftasonunda oynadıkları karşılaşmada kendisine yapılan bir faul sonrası yan hakemin “oyna'' işaretine, sahada göbek atarak karşılık veren Çaykur Rizesporlu oyuncu Cumhur, “Karadeniz insanının mizahi yapısına uygun bir tepki oldu'' dedi.

Çaykur Rizespor’un Rizeli orta saha oyuncusu Cumhur, kasıtlı veya planlı bir hareket yapmadığını belirterek, “Karadeniz insanının mizahi yapısına da uygun bir şey oldu. Tamamen saf ve temiz duygularla hakemin fikrini eleştirmek amacıyla yapılmış, art niyeti olmayan, hakemi küçük düşürecek bir düşüncesi olmayan, iyi niyetli bir hareketti. Ama bazı yazarlar kara mizah olarak da değerlendiriyorlar. Bence futbolun içerisinde esprili şeyler olmasında bir sakınca yok'' dedi.

Cumhur, “Yan hakem, Selçuk’un yaptığı bence bariz faul sonrasında gözümün içine bakarak ‘oyna oyna’ dedi. Ben de yere düşmüş hakeme bakarken o bakışının pek de masum olmadığını düşündüm. Beni küçümser gibi bakıyordu. Ama o da sonuçta pozisyonu öyle görmüş, dışarıdan da tanıdığım bir arkadaşım. Maç atmosferinde olabilen bir durum. Benimki de son derece masumane, art niyet barındırmayan bir davranış oldu'' diye konuştu.

Cumhur, hafta sonu karşılaşacakları Sivasspor maçını da değerlendirerek, “Sivasspor maçının önemi bizim için çok büyük. 6 galibiyet ve 18 puan hedefliyoruz. Bu şartlarda kümede kalabileceğimize inanıyoruz. Bunun da başlangıcını inşallah Sivas’ta yaparız'' dedi.

Bu arada Sivasspor maçı hazırlıklarını Mehmet Cengiz Tesisleri’nde sürdüren Çaykur Rizespor, kar engeline takıldı. Antrenman sahasının karla kaplı olması nedeniyle dar bir alanda yapılan kar temizleme çalışması sonrası antrenman yapılabildi.

Hakem oyna dedi çiftetelli oynadı!

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious