Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Yaşlılarımız 'baş tacı'

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Yaşlılarımız 'baş tacı'  .9782
  • Giriş : 18.03.2008 / 14:00:00
  • Güncelleme : 18.03.2008 / 14:07:41

Gül, geçmiş yılların birikimi ve tecrübesiyle yol gösteren yaşlıların ''baş tacı'' olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, geçmiş yılların birikimi ve tecrübesiyle yol gösteren yaşlıların ''baş tacı'' olduğunu belirterek, ''Yaşlılarımızın sağlıklarının elverdiği ölçüde hayatta üretken ve aktif olmaları, daha iyi imkanlara kavuşmaları, onlara sunulacak hizmetlerin kalitesinin artırılması ve çeşitlendirilmesi için çalışıyoruz'' dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Yaşlılar Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajında, yaşlıların, yaşama sevinçlerini kaybetmemeleri, sevdikleriyle bir arada sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürmelerinin en büyük arzusu olduğunu ifade etti.

Gül, ''Yaşlılarımızın sağlıklarının elverdiği ölçüde hayatta üretken ve aktif olmaları, daha iyi imkanlara kavuşmaları, onlara sunulacak hizmetlerin kalitesinin artırılması ve çeşitlendirilmesi için çalışıyoruz'' dedi.

Ağırlaşan hayat koşulları ve çalışma hayatındaki yoğunluğun günümüzde aile ilişkilerini olumsuz etkilediğine dikkati çeken gül, şunları kaydetti:

''Milletimiz tüm bu olumsuzluklara aile birliği, dayanışma ve yardımlaşma gelenekleriyle karşı koymaktadır. Yaşlılara sevgi, saygı, ilgi ve itina göstermek, Türk milletinin en önemli hasletlerinden biridir. Çocuklarımızın da bu hasletlerle yetiştirilmesi, yaşlıya saygının genç nesillere öğretilmesi, milletimizi güçlü kılan aile yapımızın korunması büyük önem taşımaktadır.

Yaşlılar Haftasında, varlıklarıyla bizleri güçlendiren tüm yaşlılarımıza saygı ve sevgilerimi iletiyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious