Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e 24 Kasım sürprizi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e 24 Kasım sürprizi.10705
  • Giriş : 24.11.2007 / 11:24:00

Öğretmenler Günü vesilesiyle Milli Eğitim Bakanı Çelik'in refakatinde Köşk'e bir grup öğretmen çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ziyaret sırasında Gül'e bir de sürpriz yapıldı. 81 ilden gelen temsilciler arasında Abdullah Gül'ün Kayseri Lisesi'nden iki öğretmeni de yer aldı. Gül, konuklarını resepsiyon salonunda karşılarken, salona ilk giren Milli Eğitim Bakanı Çelik, "Sayın Cumhurbaşkanımız size bir sürprizimiz var." dedi.

Çelik'in peşinden, Gül'ün Kayseri Lisesi'nden beden eğitimi öğretmeni Hayri Terzioğlu ve eşi kimya öğretmeni Şenol Terzioğlu salona girdi. Gül, Hayri ve Şenol Terzioğlu ile ayakta kısa süreli sohbet ettikten sonra diğer öğretmenleri karşıladı. Yemek öncesinde bir konuşma yapan Bakan Çelik, öğretmenleri Çankaya Köşkü'nde kabul ettiği için Gül'e teşekkür etti. Çelik, "En azından benim hatırladığım kadarıyla öğretmenler ilk defa Çankaya Köşkü'nde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul ediliyor ve ilk kez yemek veriliyor. Bundan dolayı eğitim camiası olarak size müteşekkiriz." dedi.

Cumhurbaşkanı'nın Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başkomutanı olduğunu anlatan Çelik, Türkiye'de biri silahlı, diğeri kalemli olmak üzere iki büyük Ordu olduğunu söyledi. Çelik, "Büyük Atatürk, başöğretmen olduğuna göre, siz de Atatürk'ün koltuğunda oturduğunuza göre, siz bizim de başöğretmenimizsiniz. İstiklalimizi silahlı Ordu temin eder, istikbalin de eğitim ordusu tarafından temin edileceğine inanıyoruz." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Gül de öğretmenlerin zor şartlarda çalışarak en değerli hizmeti yerine getirdiğini ifade etti. "Eğitime yapılan yatırım en iyi yatırımdır." diyen Gül, eğitim faaliyetlerinin sadece hükümet tarafından değil, toplumun tüm kesimleri tarafından desteklenmesi gerektiğini kaydetti. Cumhurbaşkanı Gül, "Eğitimi en iyi şekilde yapabilmek için öğretmenlerin huzur içinde, mutlu olması lazım. Kendilerini eğitime vermeleri lazım, bunun için imkanlarının geliştirilmesi gerekiyor." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious