Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün en çok özlediği şey

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün en çok özlediği şey.53587
  • Giriş : 29.02.2008 / 09:33:00

Köşk’te 8’inci ayını dolduran Gül, görev süresiyle ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

“İstanbul’da vapura binmeyi özledim” itirafında bulunan Gül, koruma sayısını minimum düzeyde tutmaya çalıştığını ancak zaman zaman başarılı olamadığını anlattı. Korumalarını atlatmaya çalıştığını da belirten Gül, “Bunda başarılı olduğunuzda nereye gidiyorsunuz?” sorusunu ise gülerek yanıtsız bıraktı.

Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği yönetimini kabul eden Cumhurbaşkanı Gül, gazetecilerin özel sorularına da yanıt verdi. Gül, Cumhurbaşkanı olduktan sonra eskisi kadar rahat hareket etme olanağı bulamadığını söyledi. “En çok özlediniz şey ne oldu?” sorusunu Cumhurbaşkanı gülerek yanıtladı: Vapura binmeyi özledim. Gül, “Elbette tek başıma rahat rahat dolaşmayı özledim. İstanbul’da vapura binmeyi özledim. Eskiden Kadıköy’den kalkan vapura biner, üniversiteye giderdik. Vapurun en arkasına geçer, otururduk. Karşıdan karşıya geçerken büyük keyif alırdık” dedi. Abdullah Gül, tek başına dükkanlara girip gezmeyi, orada çalışanlarla rahat rahat sohbet etmeyi özlediğini de belirterek, “Maalesef pek mümkün olmuyor” diye konuştu.

HANIMLA GİDELİM DESEK...

Cumhurbaşkanı Gül, sözlerine şöyle devam etti: Bir yere gideceğimiz zaman sıkı sıkı tembihliyorum. ‘Güvenlik önlemleri minimum düzeyde olsun’ diyorum. Ama sonrasında bir bakıyorum, yine çok olmuş. Mesela Hanım’la haydi bir yerlere gidelim desek, artık haber vermeden gitmek mümkün olmuyor. Haber vermeden dışarı çıkamıyoruz.

KORUMALARI ATLATIYOR

“Korumalarınızı atlatmayı deniyor musunuz?” sorusunu ise Gül “Elbette başarabildiğim kadar oluyor” diye yanıtladı. Gül, korumalarını atlattığında gittiği veya ziyaret ettiği yerlerle ilgili soruyu ise gülerek yanıtsız bıraktı.

BEŞİKTAŞ MAÇLARINI KAÇIRMIYOR

Televizyonda dizileri takip edemediğini söyleyen Gül, arada bir gözünün “Hatırla Sevgili” dizisine takıldığını belirtti. Gül, gece boyunca tartışma ve haber programlarını izlediğini de belirterek kendisini en çok dinlendiren programların ise “Futbol maçları ve spor programları” olduğunu ifade etti. Gül, Beşiktaş’ın maçlarını kaçırmamaya çalıştığını belirterek, takımın gidişinden memnun olduğunu da söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious