Cumhurbaşkanı; 'Annelik en kutsal görevlerden biridir'

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, "Annelik, özveri isteyen, karşılıksız sevgiye dayanan en yüce ve kutsal görevlerden biridir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Sezer, 'Anneler Günü' nedeniyle bir mesaj yalınladı. Dünyayı yaşanabilir kılan en büyük güç olan sevginin sonsuz kaynağının anneler olduğunu dile getiren Sezer, "Yaşamımızın ilk anından başlayarak bizleri sevgi, şefkat ve ilgiyle büyüten annelerimiz, aynı zamanda ilk öğretmenlerimizdir" diye konuştu.

Annelerin, yetiştirdikleri kuşaklarla toplumun biçimlenmesinde en büyük rollerden birini üstlendiklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Sezer, bu yönüyle anneliğin, yalnız aileyi değil, tüm toplumu ve insanlığı ilgilendiren evrensel boyut kazandığını kaydetti.

Bugün dünyada yaşanan birçok olumsuzluğun temelinde sevgisizlik ve ilgisizliğin yattığını dile getiren Sezer, "Bu nedenle anneler, çocuklarını sevgiyle yoğurmalı, onları özgüvenleri yüksek, kendileriyle ve toplumla barışık bireyler olarak geleceğe hazırlamalıdırlar" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Sezer, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bizler de, en değerli varlıklarımız annelerimize sonsuz sevgi, saygı duyarak onların her zaman yanında olmalı, zor günlerini ve tüm güzellikleri onlarla paylaşabilmeliyiz. Bizlerin sevgi dolu yaklaşımları onların en büyük mutluluğu olacaktır. Bu mutluluğu annelerimizden esirgememeliyiz.

Çocuklarından görecekleri ilgi ve sevgiden başka hiçbir beklentisi bulunmayan annelerimizin yaşamlarını güzelleştirmenin bir başka yolu da düşledikleri aydınlık ve güzel yarınları yaratmak için çalışmaktan geçmektedir.

Yaşamımız boyunca vazgeçmediğimiz, güven ve desteğini aradığımız, yanında huzur bulduğumuz, sevgisini ve hoşgörüsünü hiç birşeye değişmeyeceğimiz annelerimizin bizlere verdiği yüce değerleri bizler de çocuklarımıza aktarabilmeliyiz. Yaşamımızın en büyük güzelliği değerli annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, yurttaşlarımıza esenlikler diliyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious