Cumhurbaşkanı Gül, asker ve muhalefete uyarıda bulundu

Cumhurbaşkanı Gül, asker ve muhalefete uyarıda bulundu.6987
  • Giriş : 12.03.2008 / 15:38:00
  • Güncelleme : 12.03.2008 / 15:43:36

Cumhurbaşkanı Gül, asker-muhalefet polemiği hakkına ilk kez konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Genelkurmay ile muhalefet arasındaki tartışmalara ilişkin olarak bu konuların çok fazla gündemde tutulmasının “faydası” olmayacağını düşündüğünü söyledi. Gül, “Bugün herkesin, beraberlik içinde, birlik içerisinde birbirine güven içerisinde hareket etmesi gereken bir ortamı yaşıyoruz. Bazı konular var ki bu konularda hepimizin, herkesin daha bütünleştirici, siyaset üstü davranmamız gerektiği kanatindeyim” dedi.

GENELKURMAY-MUHALEFET TARTIŞMALARI

Genelkurmay ile muhalefet arasındaki tartışmalara ilişkin bir soru üzerine Gül, bu konuların çok fazla gündemde tutulmasının “faydası” olmayacağını düşündüğünü belirterek şunları söyledi:

“Bugün herkesin, beraberlik içinde, birlik içerisinde birbirine güven içerisinde hareket etmesi gereken bir ortamı yaşıyoruz. Problemlerin çözümüne hepimizin, her taraftan yardımcı olmamız gerekir. Terörle amansız bir mücadele içerisindeyiz. Bu, bugünün meselesi de değil. Bazı konular var ki bu konularda hepimizin, herkesin daha bütünleştirici, siyaset üstü davranmamız gerektiği kanatindeyim. Tabii ki benim bu konulara ilişkin görüşlerim var ama açıkçası benim bu tartışma Cumhurbaşkanı Gül, diğer bir soru üzerine nın bir parçası olmam doğru değildir. Bu bakımdan açık toplum Türkiye. Tartışılanları takip ediyorum, dikkatle” şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious