Cumhurbaşkanı Gül, Derviş'i kabul etti

Cumhurbaşkanı Gül, Derviş'i kabul etti.9504
  • Giriş : 20.06.2008 / 15:09:00

Siyasete döneceği, yeni oluşum içinde olduğu iddia edilen Derviş, Cumhurbaşkanı Gül tarafından Çankaya Köşkü’nde kabul edildi. Gül ve Derviş’in baş başa görüşmesi 1 saat 20 dakika sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kemal Derviş, DSP-MHP-ANAP koalisyonu sırasında, dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’in teklifi üzerine Dünya Bankası Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek ABD’den Türkiye’ye gelmiş, “ekonomiden sorumlu bakan” olarak göreve başlamıştı. “Umut” olarak algılanan Derviş, bir süre sonra DSP’den istifa eden İsmail Cem ve Hüsamettin Özkan ile YDP hareketini başlatmış; ancak seçim öncesi bu hareketten ayrılarak CHP’ye geçmişti.

CHP milletvekili olarak TBMM’ye girdikten sonra Genel Başkan Deniz Baykal’ın politikalarından rahatsızlığı gözlenen Derviş, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Başkanlığı görevini kabul ederek milletvekilliğinden istifa etmişti.

Son dönemde siyasete döneceği, yeni oluşum planladığı konuşulan Derviş, dün, TÜSİAD’ın düzenlediği toplantıda bir konuşma yaptı. Derviş, bugün de Çankaya Köşkü’ne çıkarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kabul edildi. Derviş ve Gül’ün görüşmesi basına kapalı olarak 1 saat 20 dakika sürdü. Derviş görüşmeden sonra açıklama yapmadan Köşk’ten ayrıldı.

NTVMSNBC

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious