Cumhurbaşkanı Gül, Hristiyanların Noel Bayramı'nı kutladı

Cumhurbaşkanı Gül, Hristiyanların Noel Bayramı'nı kutladı.13751
  • Giriş : 24.12.2007 / 17:40:00
  • Güncelleme : 24.12.2007 / 17:57:19

Gül: " hangi din veya inanca mensup olursa olsun tüm vatandaşların mutluluğu ve huzuru esastır."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gül, ''Tarih boyunca bizleri birbirimize kenetleyen birlik ve beraberliğimiz ile hoşgörümüz ve kardeşlik duygularımız, milletimizi güçlü kılan meziyetlerdir'' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre,Cumhurbaşkanı Gül, Noel Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanı Gül, mesajında şunları kaydetti:

''Hristiyan vatandaşlarımız bugünden itibaren Noel Bayramlarını idrak edeceklerdir. Günümüzde, Türk milletinin eşit fertleri olarak ortak bir kaderi, aynı sevinç ve ümitleri paylaşıyoruz. Hangi din veya inanca mensup olursa olsun tüm vatandaşlarımızın mutluluğu, huzuru ve güvenliği, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin esasları olmaya devam etmektedir. Bu esasları korumak hepimizin görevidir.

Tarih boyunca da bizleri birbirimize kenetleyen birlik ve beraberliğimiz ile hoşgörümüz ve kardeşlik duygularımız, milletimizi güçlü kılan meziyetlerdir. Bu anlayış, laik ve demokratik Cumhuriyetimizin pekiştirdiği köklü geleneklerimizin ve kültürümüzün özenle muhafaza etmemiz ve ileriye taşımamız gereken tarihi bir ürünüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün Hristiyan vatandaşlarımızın Noel Bayramlarını kutluyor, Noel'in Hristiyan vatandaşlarımıza ve Hristiyan Alemine barış, sevgi ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious