Cumhurbaşkanı Gül 'Anneler Günü' mesajı yayımladı

Cumhurbaşkanı Gül 'Anneler Günü' mesajı yayımladı.9769
  • Giriş : 11.05.2008 / 10:42:00

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Gül, Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, annelerin bu mutlu gününde, evlatlarını kucaklayamamanın hüznünü yaşayan, yüreği yaralı tüm şehit annelerine minnet ve şükranlarını sunduğunu belirterek, ''Onlar, ölümsüzlüğe uğurladığımız kahraman şehitlerimizin bizlere emanetidir. Şehitlerimizin annelerine ve diğer yakınlarına sahip çıkmanın, destek olmanın, acılarını paylaşmanın hepimizin borcu olduğunu, Anneler Günü vesilesiyle bir kez daha vurgulamak istiyorum'' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında anneliği, ''karşılıksız ve koşulsuz bir sevgiye dayanan, hiçbir değerle kıyaslanamayacak kadar kutsal bir görev ve yüce bir duygu'' olarak tanımlayan Cumhurbaşkanı Gül, ailenin temel direği olan annelerin, hiç eksilmeyen bir sevginin, sonsuz bir sabrın, fedakarlığın, iyiliğin, şefkatin, merhametin, kısacası en temiz ve en masum duyguların timsali olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Gül, şunları kaydetti:

''Çocuklarını sağlıklı nesiller olarak yetiştirebilmek için büyük fedakarlık gösteren annelerimiz, bu çabalarıyla yarınların güçlü temellerini de atmaktadırlar.

Çocuklar hayata dair ne varsa annelerden öğrenirler. Varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz, ilk öğretmenimiz, hayat boyu yol göstericimizdir. Hayatla aramızdaki en güçlü bağ olan annelerimiz, sevgisini ve sıcaklığını her zaman aradığımız, yeri doldurulamaz varlıklarımızdır.

Bizleri dünyaya getiren, büyütüp yetiştiren, sevgiyi, saygıyı, güzel ahlakı, mutluluğu, hayata tutunmayı ve başarmayı öğreten annelerimizin kıymetini bilmeli, onları sadece belirli günlerde değil, her an hatırlamalıyız.''

-''ŞEHİT ANNELERİ BİZLERE EMANET''-

Anne sevgisinin, sevgilerin en büyüğü ve belli kalıplara sığmayan yüce bir sevgi olduğunu vurgulayan Gül, annelerin çocuklarından sadece ve sadece gerçek sevgi beklediğini kaydetti. Cumhurbaşkanı Gül, mesajını şöyle sürdürdü:

''Annelerimize sevgimizi gösterebilmek için her fırsatı değerlendirmeli, onlara karşı sorumluluklarımızı iyi ve kötü günlerinde yanlarında olarak, en iyi şekilde yerine getirmeliyiz.

Bizleri koruyup kollayan, mutluluğumuzu kendi mutluluğu, üzüntümüzü kendi üzüntüsü bilen annelerimizi her zaman güldürüp sevindirmeyi en önemli görevimiz bilmeliyiz.

Annelerimizin gülen yüzleri, bizler için, kendilerine gönül borcumuzu biraz olsun ödeyebilmenin mutluluğunu yaşatan anlamlı bir ödül olacaktır.

Annelerimizin bu mutlu gününde, evlatlarını kucaklayamamanın hüznünü yaşayan, yüreği yaralı tüm şehit annelerine minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Onlar, ölümsüzlüğe uğurladığımız kahraman şehitlerimizin bizlere emanetidir. Şehitlerimizin annelerine ve diğer yakınlarına sahip çıkmanın, destek olmanın, acılarını paylaşmanın hepimizin borcu olduğunu, Anneler Günü vesilesiyle bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Hayatın tüm güzelliklerine layık olan, baş tacımız annelerimizin Anneler Günü'nü tebrik ediyor, tüm annelerimize sevgilerimi, saygılarımı ve selamlarımı iletiyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious