Cumhurbaşkanı Gül soruya cevap vermedi

Cumhurbaşkanı Gül soruya cevap vermedi.10784
  • Giriş : 13.06.2009 / 20:41:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sincan Mahkemesi'nin Meclis'te Kürtçe konuşmayla ilgili verdiği kararla ilgili bir şey söylemeyeceğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu ifade eden Gül, "Alt mahkemeler üst mahkemeler var. Bunlara itirazlar var. Sonunda bunları onaylayacak kurullar var." dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile birlikte Cumhurbaşkanı Senfoni Orkestrası inşaatını inceleyen Gül, 17 yıl önce projesi yapılan inşaatın bu zamana kadar bitirilmemesinin üzücü olduğunu söyledi. Projenin bitmemesinde kaynak sıkıntısının değil öncelik sırasına koyulmamasının yattığını kaydeden Gül, "Cumhurbaşkanlığı sürem içinde bu projenin bitirilmesini arzu ediyorum. Çok öncelik vereceğim." şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından gazetecilerin Sincan Mahkemesi'nin Meclis'te Kürtçe konuşmayla alakalı kararının sorulması üzerine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, mahkeme kararlarıyla ilgili bir şey söylemeyeceğini belirtti. Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu ifade eden Gül, "Alt mahkemeler üst mahkemeler var. Bunlara itirazlar var. Sonunda bunları onaylayacak kurullar var." karşılığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*