Cumhurbaşkanı Gül toplantıdan memnun

Cumhurbaşkanı Gül toplantıdan memnun.10700
  • Giriş : 23.04.2008 / 23:04:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bugün Çankaya Köşkü'nde liderlere verdiği öğle yemeğiyle ilgili olarak, ''Gayet iyiydi. Güzel bir toplantı oldu'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle TBMM'de verdiği resepsiyona katıldı.

Resepsiyonun yapıldığı Tören Salonunda yaklaşık 15 dakika kalan Cumhurbaşkanı Gül, bazı davetlilerle selamlaştı.

Abdullah Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Toptan'ın eşi Saime Toptan ile bir süre sohbet etti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül, bir gazetecinin, ''Resepsiyon salonu çok kalabalık'' sözleri üzerine, ''Normal değil mi? Bugün 23 Nisan'' diye konuştu.

''Muhalefetin resepsiyona gelmemesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Bugün Köşk'te de bir arada olamadınız. Köşk toplantısında liderlere bir mesaj verdiniz mi?'' şeklindeki bir soruya ise Cumhurbaşkanı Gül, ''Gayet iyiydi. Güzel bir toplantı oldu'' yanıtını verdi.

''Çankaya Köşkü'ndeki toplantıların devam edip etmeyeceğine'' ilişkin bir soruyu da yanıtlayan Cumhurbaşkanı Gül, ''Bakalım, bilemem. Duruma göre'' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Gül, ''1 Mayısın tatil olmasını ister miydiniz?'' sorusuna, ''Sendikalar biliyor benim ne düşündüğümü'' cevabını verdi.

Bir gazetecinin, ''Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası ile yıpranma hakkımız elimizden alınıyor'' sözleri üzerine ise Gül, ''Ona baktırıyorum, söylediler...'' dedi.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious