Cumhurbaşkanı Gül'den 30 Ağustos mesajı

Cumhurbaşkanı Gül'den 30 Ağustos mesajı.11279
  • Giriş : 29.08.2008 / 14:51:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, güçlü, modern ve etkili Türk Silahlı Kuvvetleri’nin caydırıcılığının yüksek tutulmasının ulusal bekanın kaçınılmaz bir gereği olduğunu vurguladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gül, “Ordumuzun modernizasyonunun kesintisiz devam ettirilmesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin temel öncelikleri arasındadır. Çevremizde yaşanan gelişmeler, konunun önemini bir kez daha gözler önüne sermiştir” dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, güçlü, modern ve etkili Türk Silahlı Kuvvetleri'nin caydırıcılığının yüksek tutulmasının ulusal bekanın kaçınılmaz bir gereği olduğunu vurgulayarak, “Ordumuzun modernizasyonunun kesintisiz devam ettirilmesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin temel öncelikleri arasındadır. Çevremizde yaşanan gelişmeler, konunun önemini bir kez daha gözler önüne sermiştir” dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Gül mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu sağlayan süreçteki en önemli dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi'nin 86. yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz” dedi. Vatanı işgal edilerek bağımsızlığına kastedilen Türk milletinin Kurtuluş Savaşı'yla Atatürk'ün önderliğinde bir varoluş mücadelesi verdiğini belirten Gül mesajında şunları kaydetti:

“Bu mücadele gücünü, vatanı korumak için and içmiş milletimizin bağımsızlık inancından, Atatürk'ün dehasından, ordumuzun kahramanlık ve cesaretinden almıştır. Türk milleti Kurtuluş Savaşı'nda kaderini kendi elleriyle çizmiş, kayıtsız şartsız egemenliğini dünyaya ilan etmiştir.
30 Ağustos Zaferi tarihimizin en parlak başarıları arasında yer almaktadır. Büyük Zafer, milletimizin ve kahraman Ordumuzun, Atatürk idaresinde, canımızdan aziz bildiğimiz, bin yıldır üzerinde yaşadığımız vatan topraklarını sonsuza kadar koruma azmiyle gerçekleştirdiği bir mucizedir.
30 Ağustos Zaferi'nin ardından Atatürk'ün sağlam ve güçlü temeller üzerine kurduğu modern Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin engin deneyiminin ve onurlu bir hayat sürme idealinin ortaya çıkardığı eşsiz bir eserdir. Bu bakımdan 30 Ağustos Zaferi, Türk milleti için yeni bir başlangıçtır.”

-“TÜRKİYE YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK”

Bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin kararlı adımlarla yoluna devam ettiğini, milletçe birlik ve beraberlik içinde elde edilen başarıların, Türkiye'nin yolunun açık olduğunun en somut göstergesi olduğunu söyleyen Gül, mesajına şöyle devam etti:
“Ulaştığımız seviyeyi, parlak bir geleceğin habercisi olarak değerlendiriyorum. İnanıyorum ki Türkiye ekonomisiyle, demokrasisiyle, Ordusuyla, istikrarını koruyan, uluslararası alanda ağırlığını sürekli artıran güçlü bir ülke olarak yükselmeye devam edecektir. Güçlü, modern ve etkili Türk Silahlı Kuvvetleri'nin caydırıcılığının yüksek tutulması, ulusal bekamızın kaçınılmaz gereğidir. Ordumuzun modernizasyonunun kesintisiz devam ettirilmesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin temel öncelikleri arasındadır. Çevremizde yaşanan gelişmeler, konunun önemini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, bu ülkeyi bizlere miras bırakan Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk'ü, kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, kanlarını canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimiz saygı ve minnetle anıyorum.
Büyük Zafer'in 86. yılında, milletimizin, tarihi zaferle dolu şanlı Ordumuzun mensuplarının, dünya barışının sağlanmasına katkıda bulunmak için yurtdışında üstün başarıyla görev yapan birliklerimizin Zafer Bayramı'nı en içten duygularla kutluyor, vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*