Cumhurbaşkanı Gül'den bir ilk daha

Cumhurbaşkanı Gül'den bir ilk daha.12519
  • Giriş : 18.05.2009 / 07:30:00
  • Güncelleme : 18.05.2009 / 00:11:14

Gül'den bir ilk daha. Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir cumhurbaşkanı Halep'e gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Suriye'ye resmi ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Halep'e gitti. Böylelikle Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir Cumhurbaşkanı Halep'e gitti.

Eşi Hayrünnisa Gül ve beraberindeki heyetle 2 günlük Şam temaslarının ardından Halep'e geçen Cumhurbaşkanı Gül'ün, Halep Üniversitesini ziyaret etmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yarın Halep'teki temaslarının ardından yurda dönecek.

GÜL, ŞAM'IN TARİHİ VE KÜLTÜREL MEKANLARINI GEZDİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suriye'ye gerçekleştirdiği resmi ziyaretin ikinci gününde eşi Hayrünnisa Gül ile Şam'ın tarihi ve kültürel mekanlarını gezdi.

Cumhurbaşkanı Gül, ilk olarak Meçhul Asker Anıtı'nı ziyaret etti ve çelenk koydu. Daha sonra, Suriye'nin en önemli İslami yapılarından biri olan Emeviye Camisi'ne gelen Gül, cami hakkında yetkililerden bilgi aldı. Gül, caminin avlusunda ve içinde kısa bir gezinti yaptı.

Osmanlı döneminde yapılan Hamidiye Çarşısı'nda da kısa bir yürüyüş yapan Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Suriyelilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bazı Suriyeliler, Cumhurbaşkanı Gül'e Türkçe ''hoş geldiniz'' diye seslendi.

Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Emeviye Camisi'nin yanı başındaki ilk Türk hava şehitlerinin kabirlerini de ziyaret etti.

Gül, daha sonra Süleymaniye Külliyesi'nde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*