Cumhurbaşkanı Gül'den DTP kabülüyle ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Gül'den DTP kabülüyle ilgili açıklama.13751
  • Giriş : 12.03.2008 / 12:09:00
  • Güncelleme : 12.03.2008 / 12:23:12

Gül, DTP heyetini kabulü ve G.Kurmay ile muhalefet partileri arasında yaşanan tartışmalarla ilgili olarak mesajlar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, DTP heyetini kabulüyle ve son günlerde Genelkurmay ve muhalefet partileri arasında yaşanan tartışmalarla ilgili olarak mesajlar verdi.

Senegal'e hareketinden önce bugün Esenboğa Havalimanı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün DTP heyetini kabulüyle ilgili olarak, ''Kendilerine bazı tavsiyelerde bulundum'' dedi.

"Ben Meclis'te temsil edilen bir partiyle elbette ki görüşürüm" diyen Gül, görüşmede, "Türkiye'nin sorunlarıyla ilgili DTP'nin görüşlerini dinledim" diye konuştu.

Gül, son günlerde Genelkurmay Başkanlığı ile muhalefet arasında yaşanan tartışmalarla ilgili olarak sorular bir soruya ise; "Bu konuları daha fazla tartışma konusu yaparak gündemde tutmamanın faydalı olacağı kanaatindeyim. Herkesin birlik beraberlik ve güven içerisinde yaşaması gerektiği bir ortamdayız. Terörle amansız bir mücadele içindeyiz, hepimiz her taraftan yardım etmeliyiz. O bakımdam bu konularda herkesin bütünleştirice ve siyaset üstü davranması kanaatindeyim." şeklinde cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious