Cumhurbaşkanı Gül'den sürpriz telefon

Cumhurbaşkanı Gül'den sürpriz telefon .9935
  • Giriş : 30.12.2007 / 14:49:00

Cumhurbaşkanı Gül'den dostlarına sitem: Vicdansızlar beni ne çabuk unuttunuz !

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sezer’den devraldığı Çankaya Köşkü’ne farklı bir hava getiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, eski yol arkadaşlarına telefon sürprizi yaptığı ortaya çıktı.

Gül ile kendisini tanımayan arkadaşları arasında renkli diyalogların yaşandığı öğrenildi. Sürpriz görüşmelerde en ilginç tepkiyi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki vermiş.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş’ ın da doğruladığı konuşma Gül’ün telefonu ile başlıyor. Sekreter kullanmadan Özhaseki’yi cep telefonundan arayan Gül, hal hatır sorduktan sonra kendisini tanıyamayan Belediye Başkanı’na, “Ben Abdullah?” diyor.Özhaseki’nin cevabı ise “Hangi Abdullah” oluyor. Bunun üzerine gülmeye başlayan Gül, espriyi patlatıyor: “Vicdansızlar, ne çabuk unuttunuz beni. Ben Abdullah Gül.”

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bazen gecenin ilerleyen saatlerinde bakan, milletvekili, vali ve vatandaşları direkt aradığı biliniyor. Cumhurbaşkanı Gül de hemşehrilerine benzer sürprizler yapıyor.

Kurban Bayramı’nda İstanbul’a giden Gül, akşam saatlerinde AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş’ı cep telefonundan arıyor.İstanbul’un kodu olan “0212..”li sabit numaradan arayan Gül, “Elitaş nasılsın?” diye soruyor.Teşekkür eden Elitaş, “Kim arıyor?” karşılığını veriyor. “Sesimi tanımadın mı?” diyen Gül,“Valla tanıdık geliyor, biraz daha konuşursanız çıkaracağım” cevabını alıyor. Elitaş, söz konusu telefon görüşmesini şöyle anlatıyor: “ İstanbul numarası olunca Cumhurbaşkanımızın arayacağı aklıma gelmedi, daha sonra ben Abdullah Gül deyince “ Sayın cumhurbaşkanım dedim,bayramlaştık,sohbet ettik.”

Gül’ün benzer bir telefon diyaloğunu kız kardeşinin eşi olan eniştesi AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Sayim Tekelioğlu ile de yaşadığı kaydediliyor. Kendisine, “Kusura bakmayın cumhurbaşkanım, telefonda sizi zor tanıdık.” diyen Sayim’i Cumhurbaşkanı Gül, şu sözlerle teselli ediyor:” Siz yine iyisiniz Mehmet ( Özhaseki) beş dakika sonra tanıyabildi.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious