Cumhurbaşkanı Gül'den zafer mesajı

Cumhurbaşkanı Gül'den zafer mesajı.11279
  • Giriş : 26.08.2008 / 11:27:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Malazgirt Zaferi’nin ardından Türk milletinin, Anadolu topraklarında yarattığı tarihsel, kültürel zenginlikler ve değerlerin, modern Türkiye Cumhuriyeti'nin sağlam temellerini oluşturduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Malazgirt Zaferi'nin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Gül mesajında "Yüzyıllardır birçok medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu'nun kapılarını Türklere açan Malazgirt Zaferi'nin 937. yıldönümünü kutluyorum” dedi. Malazgirt Zaferi'nin, Türk milletinin azmi, inancı ve kahramanlığı, Sultan Alparslan'ın askeri dehası ve adalet duygusuyla tarihe altın harflerle yazıldığını ifade eden Gül mesajında şöyle dedi:

“Siyasi ve askeri neticeleriyle Türk ve dünya tarihini şekillendiren bu şanlı zafer, milletimizin Anadolu'da hoşgörü, barış, dayanışma, kardeşlik, birlik ve beraberlik esasına dayanan büyük bir medeniyet kurmasının yolunu açmıştır.

Türk milletinin bereketli Anadolu topraklarında yarattığı tarihsel, kültürel zenginlikler ve değerler, modern Türkiye Cumhuriyeti'nin sağlam temellerini oluşturmuştur.
Atalarımız, Anadolu'yu ebedi Türk vatanı haline getirmek için sebatla mücadele etmiş, mukaddes vatanımızı korumak uğruna nice zorlukların üstesinden gelmiş, önemli zaferler kazanmış, bizlere büyük bir devlet miras bırakmıştır.

Bizler de, yegane varlığımız aziz vatanımıza, hasletlerimize, tarihimize, kültürümüze, zenginliklerimize sahip çıkacak, çocuklarımıza mutlu ve huzurlu bir gelecek kurmak için geçmişimizden aldığımız güçle çalışmayı sürdüreceğiz.

Malazgirt Zaferi'nin 937. yıldönümünde, Sultan Alparslan'ı ve cennet vatanımız uğruna canını veren tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*