Cumhurbaşkanı Gül'ün Kenya temasları

Cumhurbaşkanı Gül'ün Kenya temasları.19064
  • Giriş : 20.02.2009 / 23:30:00

Resmi temaslarda bulunmak üzere Kenya'ya gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kenya Cumhurbaşkanı Mwai Kibaki ile görüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kenya'ya öğleden sonra gelen Cumhurbaşkanı Gül, Kenya Cumhurbaşkanı Mwai Kibaki ile görüşmesinde, Kenya Cumhurbaşkanlığı binasında Kibaki tarafından kapıda karşılandı.

Kenya Cumhurbaşkanlığında konuk defterini de imzalayan Gül, salonda bulunan aslan maketi önünde Kibaki ile fotoğraf çektirdi. Cumhurbaşkanı Gül ve Kenya Cumhurbaşkanı Kibaki basına kapalı ikili görüşme gerçekleştirmelerinin ardından heyetler arası görüşmeye geçildi.

Heyetler arası görüşmeye Türkiye adına Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'nin Nairobi Büyükelçisi Levent Şahinkaya, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ünal Çeviköz katıldı.

Heyetler arası görüşmenin ardından Türkiye ile Kenya arasında sivil havacılık ve sağlık konularında işbirliği ile resmi pasaportlara vize muafiyeti anlaşmaları imzalandı. Sivil havacılık konusundaki işbirliği anlaşması Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Kenya Ulaştırma Bakanı Chirau Ali Mwakwere arasında imzalandı. Sağlık konusundaki işbirliği anlaşmasını Türkiye adına Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, resmi pasaportlara vize muafiyeti anlaşmasını ise Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ünal Çeviköz mimzaladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*