Cumhurbaşkanı Sezer Erdoğan'a teşekkür edecek

Cumhurbaşkanı Sezer Erdoğan'a teşekkür edecek.8939
  • Giriş : 20.08.2007 / 08:00:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 12:19:51

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, bu haftadan itibaren devlette veda turlarına başlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sezer, nisanda sürpriz şekilde gelişen Cumhurbaşkanlığı seçim krizi nedeniyle, Anayasa gereği görev süresi uzayınca bir kabulünde, kendisini, "Terhis beklerken askerliği uzayan askere" benzetmişti.

Sezer, "Anayasa emriyle görevdeyim" diyerek, bir an önce emeklilik yaşamına başlamak istediğini ifade etmişti. Devlet protokolünün alt sıralarından başlayarak üst makamlara doğru veda ziyaretleri yapacak olan Sezer, TBMM Başkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, yüksek yargı organları başkanlarını da makamlarında ziyaret ederek "Hoşcakal" diyecek. Sezer, bu çerçevede Başbakan Tayyip Erdoğan'ı da Başbakanlıktaki makamında ziyaret ederek birlikte çalıştıkları dönem için teşekkür edecek. Sezer, son olarak Anıtkabir'i ziyaret ederek ve Anıtkabir Defteri'ne duygu ve düşüncelerini yazacak.

VEDA MESAJI

Sezer'e yakın bir kaynak, Cumhurbaşkanı'nın normal şartlarda 16 Mayıs'ta görevi devretmek üzere nisanda Harp Akademileri'nde yaptığı konuşma ile veda ettiğini, yeni Cumhurbaşkanı seçilemeyip seçim kararı alınmasıyla görev süresinin Anayasa gereği uzadığını anımsattı. Bu kaynak, Sezer'in yeni bir veda mesajı yayımlayabileceğini; ancak bu konuda henüz kesin kararını vermediğini bildirdi. Sezer'in, çok büyük bir sürpriz yaşanmazsa, Cumhurbaşkanlığını Abdullah Gül'e devrederken yapılacak sade törene eşler katılmayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious