Cumhurbaşkanını ABD seçecek!

  • Giriş : 25.10.2006 / 00:00:00

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, cumhurbaşkanlığı hazırlıklarının ABD tarafından yapıldığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Partisinin İzmir İl Başkanlığınca Kültürpark Fuar Alanı'nda düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Kazan, burada yaptığı konuşmada, bayramların herkesin asgari müşterekte buluştuğu özel günler olduğunu söyledi. Bütün siyasi partilerde genel merkez düzeyinde bayramlaşma yaşandığını kaydeden Kazan, “Hiç bir zaman göremediğimiz bu birliktelik bayramda yaşanmaktadır. Bu sahne bu milletin mayasının İslam dini olduğunu gösteriyor” dedi.

Milletin inanç, din etrafında odaklaşarak birleşeceğini belirten Kazan, “Bu ülkenin gelişmesi için bizim bu kaynağı beslememiz lazım. Bu ne zaman olacak. 4 Kasımdan sonra Saadet Partisi iktidarında olacak. Ümitsizliğe düşmeye gerek yok, çözümün nerede olduğu açık” diye konuştu.

“TÜRKİYE UÇURUMA SÜRÜKLENİYOR”

Filistin'de, Lübnan'da, Irak'ta, Afganistan'da Müslümanların, çektikleri sıkıntılar nedeniyle ağız tadıyla bayram yaşayamadıklarını dile getiren Kazan, şöyle konuştu:

“Bu durum Türkiye için de geçerli. Her gün faili meçhul, seri cinayetler, trafik kazaları, ahlaksızlıklar... Türkiye, ahlak ve asayiş yönünden uçuruma sürükleniyor. Okullar artık okul olmaktan çıktı. Öğrenciler öğretmenleriyle boğuşuyor. O zaman ülkede sorun var. Kadrosu çok geniş olmasına rağmen aciz bir hükümet var. Bu olayların hükümeti, İçişleri Bakanı'nı sallaması lazım. Ülkede açlık, işsizlik var. Terazinin bir kefesinde sefalet, bir kefesinde safahat var. Böyle olursa elbette o ülkede huzur olmaz. Fındık, buğday, pancar, pamuk üreticisi ne yapacağını bilmiyor. Hepsi sefalet içinde. Vatan toprakları, fabrikalar, bankalar hep yabancılara satılıyor.”

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinen Kazan, “Cumhurbaşkanlığı hazırlıkları ABD tarafından yapılıyor. Dikkat edin önce Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, ardından ise Genelkurmay Başkanı ABD'yi ziyaret edecek. Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. Bunlar Cumhurbaşkanlığı'nın tayin ve tespiti için gidecekler” dedi.

“4 Kasımda seçim yapılacağını” ifade eden Kazan, partililerin ev ev, köy köy dolaşarak çalışma yapmasını istedi. Kazan, “Saadet Partisi, bir doktor gibi, milli görüş reçetesiyle Türkiye'yi en kısa sürede olması gereken yere getirecek” dedi.

Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Şerafettin Kılıç ise milli görüş camiası olarak herkese ve her kesime bayram vesilesiyle kucak açtıklarını belirterek, ”Kurtuluş tekrar milli görüş gömleğini giymektedir. (Çıkardım) demekle o gömlek çıkarılmıyor. Partimizden ayrılarak başka partilere geçen kardeşlerimizi davet ediyoruz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious