'Cumhurbaşkanını halk seçmeli'

  • Giriş : 02.06.2006 / 00:00:00

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, cumhurbaşkanını halkın seçmesi gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erkan Mumcu, Mersin'in Mut ilçesinde bu yıl 33.sü gerçekleştirilen Kayısı Festivali'ne katıldı. Festivalde konuşan Erkan Mumcu, "Çiftçiye şunu verdik köylüye bunu verdik. Bu söz dün de yalandı bu gün de yalan. Kimsenin bir şey verdiği yok. Tarımla geçinen insanların en temel girdileri olan mazot, gübre ve ilaçtaki vergi oranlarına bakın hiç kimsenin köylüye çiftçiye bırakın bir yardımı, günahını bile vermediğini görürsünüz" diyerek, hükümeti eleştirdi.

Mumcu, ekonomik gelişmeler konusunda bir değerlendirme yaparak, "Hükümetin piyasa olarak, ekonomi olarak diyecek bir şeyi yok. Olsa derdi. Hükümet Türkiye'nin 3 senesini son derece kötü harcarken bunu düşünmediği için şimdi alabileceği bir tedbir yok. Türkiye 3 yıllık oyalanmanın bedelini ne yazık ki, acı şekilde ödeyecek. Makro ekonomik dengeleri tutturmak konusunda IMF'in baskısı sürecek. Bu baskının anlamı daha fazla vergi daha fazla zamdır. Bunun bedelini millet ödeyecektir. Ancak millet farkına varmadan seçime kaçacaklarını düşünüyorum" dedi.

Mersin Valisi Hüseyin Aksoy ise Mersin'in tarımsal potansiyeliyle öne çıkan bir il olduğunu belirterek, Mersin'in yıllık 750 bin ton narenciye, 820 bin ton meyve, bin 500 ton da sebze ürettiğini ve daha iyi noktaya gelebilmesi için çaba harcadıkları kaydetti.

Karaca Oğlan Çınaraltı Parkı'nda gerçekleştirilen festivalde, konuşmalar ve halk oyunları ekiplerinin gösterilerinin ardından, Mut Belediye Başkanı Selahattin Aslan, Mumcu'ya teşekkür plaketi verdi. Mumcu da Vali Aksoy'a teşekkür plaketi verdi.

Festivale, Mersin Milletvekilleri Mustafa Eycioğlu, Saffet Benli, Ömer İnan, Hüseyin Güler, Hüseyin Özkan, Mut Kaymakamı Osman Yenidoğan ile vatandaşlar da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious