Cumhurbaşkanlığı sorusunu cevap vermedi

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, basın mensuplarının "Yoğun programınızı Nisan 2007'den sonra hafifletecek misiniz?" şeklindeki dolaylı Cumhurbaşkanlığı sorusunu gülümseyerek cevapsız bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın girişimleri ile İstanbul'da gerçekleştirilen Avrupa Obezite ile Mücadele Bakanlar Toplantı'sının açılışına Başbakan Erdoğan'da katıldı. 21 bakan, 19 bakan yardımcısı olmak üzere 600'e yakın davetlinin katıldığı konferansta bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, daha sonra basın mensuplarının soruları ile karşılaştı. Bir basın mensubu, "Sağlıklı beslenmek için ne yapıyorsunuz" sorusuna Erdoğan, "Valla şu anda gerek doktorum, gerek eşim, onların tavsiyeleri istikametinde kahvaltımdan yemeklere varıncaya kadar hepsinde özellikle yağlı yemeklerden kaçınıyorum. Karbonhidratları düşürdük. Artık eskisi gibi kırmızı ete yönelik yemekler değil daha çok sebzeli yemekler yiyoruz." şeklinde cevaplayarak bu konuda dikkatli olduğu mesajını verdi.

"Kilo fazlanız var mı?" şeklindeki soruya ise Erdoğan, "Çok az.Tehdit eder unsur da değil." karşılığını verdi. Spor yapıp yapmadığı ile ilgili bir başka soruya ise Başbakan Erdoğan, "Geçirdiğim rahatsızlık nedeniyle bir ara vermiştim.Tekrar devam edeceğim. Sabahları genellikle bant koşusu yapıyorum."şeklinde yanıtladı.

Bir başka basın mensubu ise Erdoğan'ın uyku düzenini merak etti. Aynı gazeteci, Erdoğan'ın çok yoğun geçen programlarına basın mensuplarının yetişmekte güçlük çektiğine işaret etti. Erdoğan, "Maalesef toplantılar nedeniyle uyku düzenim bozuk. İyi değil. Son dönemde biraz daha düzene sokmaya çalışıyorum. Eve geç gitsem bile 8 saati yakalamaya çalışıyorum." ifadelerini kullandı.

Erdoğan ayrılırken bir basın mensubu günün sorusunu sordu. "2007 Nisanından sonra bu programlarınızı birazcık daha yumuşatmayı düşünüyor musunuz?" şeklinde ince mesajlı bir soru sordu. Bu soru hem gazeteciler hem de Erdoğan'ın etrafında bulunan yetkilir tarafından gülerek karşılandı. Erdoğan soruya gülümseyerek "iyi günler" karşığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious