Cumhuriyet, tehlikenin farkında mı?

Cumhuriyet, tehlikenin farkında mı?.3252
  • Giriş : 18.11.2008 / 18:43:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 23:48:00

CHP'nin son açılımını görmeyen Cumhuriyet'e ilginç hatırlatma!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Baykal çarşaflı kadınlara CHP rozeti taktı, tartışma patladı. CHP lideri Deniz Baykal'ın çarşaflı kadına rozet taktığı anın fotoğrafı bütün gazetelerin ana sayfalarını süslerken, Cumhuriyet gazetesi bu fotoğrafı yayınlamadı.

CUMHURİYET'İN UNUTTUĞU REKLAM FİLMİ
Oysa aynı Cumhuriyet, 22 Temmuz seçimlerinden önce başlattığı 'Tehlikenin Farkında mısınız!' kampanyası kapsamında yayınladığı kısa ve filmlerle 'kara çarşaf tehlikesine' dikkat çekiyordu. Fimde, "Bu sandığın içindeki tehlikeyi görüyor musunuz? Oylarınızı laik ve demokratik türkiye için birleştirin. Cumhuriyetinize sahip çıkın" mesajı verilerek, seçimlerde AK Parti'ye oy verilmesi halinde irticanın geleceği vurgulanıyor ve açıkça sol ittifak için oy isteniyordu.

SANDIKTAN NE ÇIKACAK?
Cumhuriyet Gazetesi o gün, çarşaflı ve türbanlı kadınları laik demokratik Cumhuriyetin karşısındaki en büyük tehlike olarak lanse ediyordu. Ancak, CHP çarşaflı kadınlara rozet takınca, bu tehlike ortadan kalkmış olmalı ki, Cumhuriyet olayda haber değeri bile görmedi. Gazetenin başyazarı İlhan Selçuk, bugünkü köşe yazısında "Seçim sandığından ne çıkacak?" sorusunu sordu. Selçuk, "Halkımız tehlikenin farkında mı?.. Yoksa Allah'ı, peygamberi, dini, imanı kullanan takıyyecilerin peşinde mi?.." derken, Baykal'ın çarşaflı kadınlara CHP rozeti takması haberi kendi gazetesinde yer almıyordu.

Bakalım yerel seçimler öncesi Cumhuriyet nasıl bir reklam filmiyle gündeme gelecek. İşte Cumhuriyet'in 22 Temmuz'dan önce yayınladığı 'Tehlikenin Farkında mısınız' filmi...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*