Cumhuriyet Gazetesi yazarları atışıyor!

Cumhuriyet Gazetesi yazarları atışıyor!.8220
  • Giriş : 26.08.2008 / 23:25:00
  • Güncelleme : 26.08.2008 / 23:28:15

Prof. Celal Şengör 'Sezer ve Gül arasında fark yok' dedi, Cumhuriyet gazetesi karıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şengör'ün, Cumhuriyet gazetesinin Bilim Teknoloji ekindeki köşesinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer arasında nitelik açısından bir fark olmadığını yazması kıyamet kopardı. Hürriyet gazetesinin haberine göre derginin Yayın Yönetmeni Orhan Bursalı, aynı sayıda Prof. Celal Şengör'ü Cumhuriyet okurlarına şikayet ederek, "Bu ayıptır! Yazarımızı bu ifadesinden dolayı kınıyorum!" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün rektör atamaları ile eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in rektör atamaları arasında nitelik açısından hiçbir fark olmadığını yazan Şengör, Sezer'in solcuları Gül'ün ise sağcıları tercih ettiğini dile getirdi.

Prof. Şengör, Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Ben daha önce de Ahmet Necdet Sezer'in YÖK'e yaptığı atamaları eleştirdim ve hiçbir bilimsel kıstasa dayanmadığını söyledim. Eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in YÖK'e başkan olarak atadığı Prof. Erdoğan Teziç ile mevcut Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkan olarak atadığı Prof. Yusuf Ziya Özcan arasında bilimsel yeterlilik açısından ne fark var? Uluslararası standartlarda kaç makale yazmışlar ve bu makaleler kaç atıf almış? Teziç öyleydi de yine Ahmet Necdet Sezer tarafından atanan Prof. Burhan Şenatalar, Prof. Aysel Çelikel veya Prof. Alparslan Işıklı farklı mıydı? Bilimsel kıstas değil de politik kıstas temel alınınca, Sezer'in yaptığı ile Abdullah Gül'ün yaptığı atamalar arasında hiçbir fark yok. Ben bir bilim adamı sıfatıyla bunu söyleyince bana kızıyorlar."

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*