Cumhuriyet Gazetesi'ne düzenlenen saldırılar araştırılıyor

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Er, Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik el bombalı saldırıyı kınadıklarını kaydederek, ''Failleri tespit edip yakalamak bizim görevimiz. Özel ekiplerle yoğun çalışma başlatıldı'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde düzenlenen haftalık basın toplantısında, Cumhuriyet Gazetesi'nin İstanbul'daki binasına yönelik saldırıların sorulması üzerine Er, "Basınımıza yönelik bu olay üzücü.Bu menfur saldırıyı kınıyoruz. Failleri tespit edip yakalamak görevimiz' dedi. Benzer bir saldırının Ordu'da da gerçekleştirildiğini kaydeden Er, Özel ekiplerle yoğun çalışma başlatıldı. Bu konuda gerekli soruşturma en titiz şekilde yürütülüyor'' diye konuştu.

Basında Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik saldırıların 'provokatif amaçlı' olduğu yönünde haberlerin yer aldığını ve bu görüşe katılıp katılmadığının sorulması üzerine Er, 'Bize henüz ulaşan bir bilgi yok ama her türlü varsayımı ele alıyoruz'' şeklinde konuştu.

İstanbul'da mini etek giydikleri gerekçesiyle bir polisin 2 genç kızı dövdüğü iddialarının sorulması üzerine Er, sözkonusu polis memuru ile ilgili idari ve adli soruşturmanın açıldığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious