Cumhuriyet Halk Partisi Melih Gökçek'in peşini bırakmıyor

Cumhuriyet Halk Partisi Melih Gökçek'in peşini bırakmıyor.12742
  • Giriş : 29.11.2007 / 18:27:00

CHP Milletvekili Ateş, İçişleri Bakanlığı'nın, Melih Gökçek hakkında soruşturma izni vermesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, Danıştay'ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında "Soruşturma için ön inceleme emri verilmesi, bu emre dayalı olarak ön inceleme raporu düzenlenmesi" yönünde karar verdiğini belirterek, İçişleri Bakanlığı'nın soruşturma için gerekli izni bir an önce vermesini istedi.

Ateş, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Gökçek hakkında daha önce suç duyurusunda bulunduklarını, Belediye müfettişlerinin yaptıkları incelemede kendilerini haklı bulduğunu, ancak İçişleri Bakanlığı'nın soruşturma için izin vermediğini ileri sürdü.

Melih Gökçek'in, her yıl raylı sistemde 5 kilometre yol yapması gerekirken bunu gerçekleştirmediğini, Çayyolu için ayrılan milyonlarca doları toprağa gömdüğünü ve Ankara'nın ulaşımının içinden çıkılmaz hal aldığını iddia eden Yılmaz Ateş, Danıştay 1'inci Dairesi'nin, Gökçek hakkında, İçişleri Bakanlığı'nın "şikayetin işleme konulmaması" kararını kaldırdığını bildirdi.

CHP'li Ateş, "Ankaralıların 13 yıldır parasını çarçur eden Melih Gökçek'e yargı yolu açılmıştır" dedi.

"Elimi sıktı diye soruşturma açıldı"

CHP Ankara Milletvekili Ateş, 22 Temmuzda yapılan milletvekili seçimlerinden önce Gazi Mahallesi'ndeki seçim çalışmaları sırasında,Yenimahalle Belediyesi'nde görevli Ali Selvi isimli bir müfettişle tesadüfen karşılaştığını belirterek, müfettişin saygıdan dolayı elini sıktığını hatırlattı.

Ateş, "Şimdi bu arkadaşımız hakkında bana selam verdi, elimi sıktı diye soruşturma açıldı ve görevinden alınarak başka bir göreve verildi. Özlük hakları da elinden alındı" diye konuştu.

"Hal böyle iken Gökçek'i kanatları altında 13 yıldır koruyan iktidar, artık onu koruyamaz" diyen Ateş, Ankara'yı susuz bırakan ve kaynaklarını israf eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'e iktidarın artık "dur" demesini istedi.

CHP'li Ateş, İçişleri Bakanı'nın, Gökçek'in yargılanması için gerekli izni bu kez vermesi gerektiğini de bildirerek, sorunun kendisinin değil,Türkiye'nin sorunu olduğunu sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious