Cumhuriyet tarihinde bir ilki başardık!

  • Giriş : 08.02.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, 2006 Yılı Bütçe Sonuçları ile ilgili olarak düzenlediği basın toplantısında, Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir hükümetin 5. bütçesine yaptığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile birlikte Başbakanlık Merkez Bina'da 2006 Bütçesi hakkında toplantı düzenleyen Başbakan Erdoğan, hükümetin ekonomik sahada gerçekleştirdiği politikaları anlattı.

Başbakan Erdoğan, vergi hedeflerinin üstünde vergi tahsilatı yaptıklarını söyleyerek, "Bizden önce toplanan vergiler faizlere bile yetmiyordu." dedi. Mali disiplinden asla taviz vermediklerini söyleyen Erdoğan, "Mali disiplinin sağlanmasına büyük önem verdik." dedi. Yatırım harcamalarının arttığını söyleyen Erdoğan, "Yatırım harcamalarımız yüzde 27.3 arttı. Yatırımımız 14.7 milyar dolar oldu." şeklinde konuştu. Makro ekonomik hedefleri gerçekleştireceğiz diye sosyal politikalardan vazgeçmediklerini kaydeden Erdoğan, "İşçi, emekli ve memur kesimini enflasyona ezdirmedik." dedi.

Erdoğan, KÖYDES projesi kapsamında yol ve suyu olmayan köy kalmayacağını da sözlerine de ekledi.

"ŞU ANDA GÖREVDE OLAN PARLAMENTO CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNİ YAPACAKTIR"

2006 Yılı Bütçe Sonuçları ile ilgili olarak düzenlediği basın toplantısında soruları değerlendiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ekonomiyi etkileyip etkilemeyeceğinin sorulması üzerine, "Şu anda görevde olan Parlamento bu seçimi yapacaktır" şeklinde cevapladı.

Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile birlikte Başbakanlık Merkez Bina'da 2006 Bütçesi hakkında toplantı düzenleyen Başbakan Erdoğan basın mensuplarının sorularını cevapladı.

"Cumhurbaşkanlığı seçimi ekonomiyi etkiler mi?" şeklindeki bir soruya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda görevde olan Parlamento bu seçimi yapacaktır. Şu anda nasıl bir görev yapıyorsa üzerindeki görevi vakti saati gelince ifa edecektir. Mayıs ayında yapılacak seçim Türkiye'deki demokrasinin ne kadar güçlü olduğunun ispati olacaktır.'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious