Cumhuriyetçiler hedef gösterdi: Pelosi

Cumhuriyetçiler hedef gösterdi: Pelosi.9664
  • Giriş : 30.09.2008 / 22:13:00

ABD'nin çöken ekonomisi bu pakete bağlıydı. Meclis yardım paketini reddetti. Piyasalar çöktü. Sorumlusu ise bakın hangi kadın ilan edildi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İşte Amerika'yı bitiren kadın!

ABD'de finans sektörünü kurtarmayı amaçlayan 700 milyar dolarlık paketin Kongre'de reddedilmesinin ardından yönetim ve Kongre liderleri ne yapılabileceğini araştırıyor.

Uzmanlar, yönetim ve Kongre'nin yeni bir paketi içeren çözüm üzerinde çalışmaya başlayabileceğini ancak buna ilişkin henüz hiç birşeyin belli olmadığını söylediler.

Cumhuriyetçi Parti, paketin çökmesinden dolayı Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin oylamadan hemen önce yaptığı konuşmayı sorumlu tuttu.

Pelosi'nin bu konuşmasında krizin suçunu Başkan George W. Bush'un "sağcı ideolojisine" yüklemesinden rahatsız olan birçok Cumhuriyetçinin son anda fikrini değiştirerek pakete red oyu verdiği Cumhuriyetçi liderler tarafından dile getirildi.

Bu durumu eleştiren Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komisyonu Başkanı Demokrat Barney Frank, "Bazıları duyguları incindiği için ülkeyi cezalandırmaya karar verdi" dedi.

Öte yandan, ABD'yi şoke eden bu gelişme piyasaları derin şekilde vurdu. Dow Jones sanayi endeksi günü 777 puanlık rekor düşüşle kapattı.
Bundan önceki rekor düşüş 11 Eylül terör saldırılarının ardından gelen günde meydana gelen 721 puanlık kayıptı.

INTERNETHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*