Cumhuriyetimizi taçlandıracağız!

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, "Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü sosyal ve siyasi tartışmanın üzerinde tutmaya bundan sonra da devam edeceğiz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda; en zor şartlarda bile umutsuzluğa kapılmayan Türk Milletinin bağımsızlığından asla taviz vermediğini, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü Kurtuluş Savaşı'nı zaferle neticelendirdiğini belirterek, "Bu zafer üzerinde demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak yükselen Türkiye Cumhuriyeti de ebediyen yaşayacaktır" dedi.

Erdoğan, "Devraldığımız bu değerli mirası aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek Türkiye'yi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetlerin ötesine taşımakta kararlıyız. Cumhuriyetimizin kuruluş ideali olan bu hedefe bugün her zamankinden daha yakınız" dedi. Erdoğan, mesajına şöyle devam etti:

"Ne mutlu bize ki milletimiz, Cumhuriyetimizi bütün değer ve kurumlarıyla özümsemiş, Türkiye'yi çağdaş dünya devletleri içinde hak ettiği saygın konuma yükseltmek için gerekli olan iradeyi her zaman ortaya koymuştur.
Bugün Türkiye Cumhuriyeti, etrafımızda yaşanan bütün olumsuz gelişmelere rağmen, demokratik gelişme ve ekonomik kalkınmasını birlikte sağlayarak bölgesine istikrar ve refah ihraç eden bir ülke haline gelmiştir. Bunda, son yıllarda yakaladığımız siyasi ve ekonomik istikrarın büyük payı vardır.

Milletçe, bu güven ve istikrar ortamını koruyarak birlik ve bütünlüğümüze sahip çıkacak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü sosyal ve siyasi tartışmanın üzerinde tutmaya bundan sonra da devam edeceğiz.
İnanıyorum ki o zaman, Cumhuriyetimizin çağdaşlaşma hedefleri doğrultusunda yolumuza devam edecek, çok daha büyük başarılarla cumhuriyetimizi taçlandıracağız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious