Cüneyt Arkın çizgi film kahramanı oluyor

Cüneyt Arkın çizgi film kahramanı oluyor.12478
  • Giriş : 24.06.2009 / 08:08:00

Sanal oyun dünyasının lideri olan Güney Koreliler, yeni oyun karakterleri için Türkiye'ye geldi. Koreliler, İstanbul'u ve Cüneyt Arkın'ı oyunlarına eklemekte kararlı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sanal oyun dünyasının başkenti olarak kabul edilen Kore, Amerika ve Avrupa'dan sonra gözünü Türkiye'ye çevirdi. Dünyada oyun çılgınlığı ile gündeme gelen ve aynı anda dünyanın 100'e yakın ülkesinden 200 kişinin aynı anda oyun oynadığı suuden attack gibi oyunların üreticisi GameHİ gibi dünyanın en büyük oyun firmalarının temsilcilerinin aralarında bulunduğu birçok firma İstanbul'a geldi.

Oyun firmaları, Türkiye'ye özel hazırlanmış animasyonlarla da tüketicilerin dikkatlerini çekmeyi hedefliyor. GameHİ şirketi yeni geliştirdiği uzaylılarla dünyalılar arasındaki savaşı içeren Projeckt-H isimli oyuna İstanbul haritasını kullanacak. Dünyalılar İstanbul'da dünyayı savunacaklar uzaylılara karşı oyunda.

Şirket adına açıklama yapan Sean Kim ''İstanbul'u çok beğendik. Son geliştirilen Projekt-H isimli oyuna İstanbul eklenecek. İstanbul gerçekten çok güzel oyun içerisine birkaç önemli merkezi de koymak istiyoruz'' dedi.
HAKAN ŞÜKÜR OYUN DÜNYASININ YENİ HİTİ

2002 Dünya Kupası'nda (Japonya/Guney Kore), Korelilerin kalbini fetheden Milli Takim Teknik Direktörü Şenol Güneş'i ve Hakan Şükür'ü unutmayan WİSEON adlı sanal oyun şirketi, Freejack isimli oyunda her iki karakteri de koyduğu Futbol oyununu piyasaya sürecek. İstanbul Boğazı animasyonun yer alacağı oyunda Boğazın bitti yer Üsküdar'da yapılacak.

Dünya kupası maçlarında Türkiye sanal dünyada Brezilya ve Güney Kore gibi güçlü rakiplerle karşı karşıya gelecek. Şirket Direktörü Seul sinemasının ünlü oyuncularından Zo Sung Ho, Güney Kore halkının gönlünü fetheden Türk Milli Takımını içine alan sanal oyunla Türkiye pazarında başarı beklediklerini söyledi.

Türk Kore Dostluk ve İşbirliği Derneği Başkanı Sang Jin Kim Türk ve Kore halklarının yakın olduğunu bunun ikili kültürlerinin işbirlikleriyle gelişmesini istediklerini söyledi. Oyun sektörü ile Türk kültür öğelerinin yer almasını istediklerini söyleyen Kim bu sayede iki ülke halkları adına yeni bir kaynaşma noktasının oluşabileceğini söyledi

CÜNEYT ARKIN SEUL OYUNLARINDA

Budizm'in yaygın olduğu Singapur'da dinin en önemli figürlerinden hayaletlerle ilgili oyunlar üreterek büyük bir oyun trendi yakalayan Windy Soft, Türkiye'ye oto yarış oyunuyla girmek istediklerini söyledi. BUGAYMON iismli oyundan Türkiye'de başarılı olacaklarını ifade eden Şirket İş Direktörü K.C Kim Türkiye'deki ünlü karakterler üzerinde çalıştıklarını Cüneyt Arkın gibi karakterleri bir savaş oyununda Türkiye'deki partnerlerinin görüşleri doğrultusuna kullanabileceklerini söyledi.

ORTAK PROTOKOL İMZALANDI

Güney Kore başkenti Seul Belediyesi tarafından desteklenen Seul Animasyon Merkezi yöneticileri Türkiye'deki partner kuruluş (yardımcı kuruluş) olarak Türkiye Çizgi Filmciler Derneği'ni tercih etti. Dernek Başkanı Derviş Pasin Elite World Otel'de biraraya geldikleri Seul Animasyon Merkezi yönetecileri ile kültürel ortaklık protoklü imzaladıklarını söyledi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*