Cüneyt Çakır: Suratıma tokat attı

  • Giriş : 17.03.2007 / 00:00:00

Vestel Manisaspor-Sakaryaspor maçının hakemi Cüneyt Çakır, Vestel Manisaspor kaleci antrenörü Metin Bayındır suratıma tokat attığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakem Cüneyt Çakır, karşılaşmayı Futbol Müsabaka Yönetmeliği'nin 29. maddesinin (A) bendine dayarak tatil ettiğini açıkladı.

Vestel Manisaspor kalecisi Bülent'in kırmızı kart gördükten sonra üzerine yürüyüp FIFA kokartını yırttığını belirten Çakır, "Soyunma odasına giderken de Vestel Manisaspor kaleci antrenörü Metin Bayındır suratıma Tokat attı. Bu yüzden karşılaşmayı tatil ettim" dedi.

BÜLENT: ÖZÜR DİLERİM

Vestel Manisaspor kalecisi Bülent, Sakaryasporlu Capurro'nun Selçuk'a sert girdiğini hatırlatarak, "Olayı yatıştırmak için gittim. Hakeme bir şeyler söyledim. O sırada Ümit yanıma gelip (Hakem sarı kart gösterecek) dedi. (Gösterirse göstersin) dedim. Bunu duyan yan hakem Mustafa Emre Eğisoy, hakeme küfrettiğimi sandı ve kırmızı kart görmeme neden oldu. Ben de kendimi kaybedip hakemin üzerine yürüdüm. Yapmamam gerekirdi. Herkesten özür diliyorum" diye konuştu.

BAYINDIR: YAKASINDAN TUTTUM

Vestel Manisaspor kaleci antrenörü Bayındır ise şunları söyledi: "Hakemler soyunma odasına giderken, (Hocam bu maç tatil edilmez, ne yapıyorsunuz?) dedim. (Sana mı soracağım?) diye karşılık verdi. Ben de (Üç büyüklerin maçında ve doğuda böyle bir maçı tatil edebiliyor musunuz?) diye sorup önüne geçtim ve yakasından tuttum. Sadece o kadar."

YANAL: KARARA ŞAŞIRDIM

Vestel Manisaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, iki takımın taraftarlarının yan yana oturduğu ve iyi başlayan bir karşılaşmanın tatil edilmesine tepki göstererek, "19 Mayıs Stadı bugüne kadar Fair Play çerçevesinde hiçbir taşkınlık yapılmayan tek stat. Biz hem Vestel Şirketler Grubu'nun, hem de Manisalıların sorumluluğuyla sürekli iyi niyet içinde maçlara çıkıyoruz. Karşılaşmanın 38. dakikasında bir faulden sonra gelişen olaylar oldu. Ancak sahada ne şiddet, ne de atılan bir şey vardı. Böyle bir maçın tatil edilmesine şaşırdım. Stresli günler geçiyoruz, ancak Fair Play'i elden bırakmıyoruz" şeklinde konuştu.

ÇUBUKÇU: KİMSEYİ BULAMADIM

Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Haluk Çubukçu, sportif başarıdan çok fair-play'e önem verdiklerini belirterek, "Bu maçta tatil kararını gerektirecek bir şey yoktu. Hakemlerin soyunma odasına gitmesinden sonra yarım saat Federasyon'dan bir yetkili aradım, ama telefonla kimseye ulaşamadım. Bugüne kadar büyük olaylardan sonra bile küçük cezalar veren Federasyon'un nasıl bir tavır takınacağını merakla bekliyorum. Vestel Manisaspor'un ismi böyle bir olaya karıştığı için herkesten özür diliyorum" şeklinde konuştu.

Sakaryaspor Başkanı Recep Hacı Eyüpoğlu iki kardeş kulübün maçının tatil edilmesinden üzüntü duyduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious