Cüneyt Ülsever'in namaz vakitlerinden haberi yok!

Cüneyt Ülsever'in namaz vakitlerinden haberi yok!.80145
  • Giriş : 10.09.2007 / 11:48:00
  • Güncelleme : 10.09.2007 / 13:29:33

Milliyet'in yalan çıkan 'Yolda Zorunlu Namaz Molası' haberi üzerine döktüren Ülsever, işi o dereceye vardırdı ki...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milliyet'in yalan çıkan 'Yolda Zorunlu Namaz Molası' haberi üzerine döktüren Cüneyt Ülsever, işi o dereceye vardırdı ki, Bütün özel - Kamu-İş yerlerinde - Adliyeler ve okullar  vs. dahil - Mesainin günde 5 vakit durdurulup namaz molası istenmesine kadar gidilebileceğini yazdı.

 

Otobüslerde namaz molası verilmesi isteklerine karşı alaycı bir yaklaşım sergileyen Ülsever,namaz vakitlerinden habersiz olmalı....Fazla teferruata girmeden söyleyelim,kamuda masai saatleri ile namaz vakitleri sadece ikindi namazı ile çakışıyor.Cüneyt Ülsever,diğer namaz vakitleri için gazetesinin hergün 3.sayfasında yayınlanan çizelgeye baksın, yeter!!!

 

 

Hafta içinde Milliyet'te yer alan ''şehirler arası otobüslerde namaz molası'' haberine tepki veren Namaz Gönüllüleri Platformu yetkilileri şöyle konuşuyorlar:

 

''Platform Sözücüsü Abdullah Yıldız, 'Namaz bir hayat tarzıdır, buna saygı duyulması gerekir' dedi. Platformun kurucusu yazar Ahmet Bulut ise namazın bir Müslüman için hayatın olmaszsa olmazı  olduğunu ifade ederek  şu açıklamayı yaptı: İmanı olan bir insanın namaz kılmasından ya da namaz için bir yerde durulmasından rahatsız olunması düşünülemez.  Bu bir dayatma değil 'Hak aramadır'... (Milliyet --08.09.07)

 

Gazetede yer aldığı şekliyle Abdullah Yıldız ve AHmet Bulut'un sözleri açık seçik bir dayatma örneğidir!

 

Namaz bir ibadet olmanın ötesinde saygı duyulması gereken bir hayat tarzı ise otobüsle seyahat eden bir yolcu ile uçakla seyahat eden yolcuyu ayırt etmemek gerekir. Bundan böyle uçakların da namaz vakitlerinde en yakın şehirlere geçici iniş yapmaları gerekir. Okyonus üzeri uçuşlarda, İzlanda'da Reykjavij Camii, hayat tarzına saygı duymak adına gecici iniş yapmak için en uygun mekandır.,

 

 

Daha ötesi, bütün iş yerlerinin ve dahi fabrikalarının,garnizonların,mahkemelerin,okulların,lokantaların,tüm üretimi/çalışmaları/tatbikatları/davaları/dersleri/yemek servisini günde  kez durdurup çalışanların namaz kılmaları için mola vermek gerekir.

 

 

İmanı olan bir insanın namaz kılınmasından ya da namaz için bir yerde  veya zamanda  durulmasından rahatsız olması düşünülmeyeceği için gereğini yapmayan iş sahibipatronkomutanhakimsavcıokul müdürü ve lokanta işletmecisinin imanından şüphe duymak gerekecektir.

 

Ayrıca kabul edilmesi gerekir ki; bundan böyle kimlerin ne miktarda takva sahibi olduklarına Namaz Gönüllüleri Platformu yetkilileri karar verecekdir.

 

Bu Köşede ısrarla söylüyorum. Yönetmeksosyal hayata da yön vermeyi kapsar. İmam ne yaparsa cemaat mislini yapar. ''iktidar bizi geçti'' diye düşünüp doğmamış bebeğe don biçer gibi herkese din-iman biçmeye kalkanlara dur demek AKP yöneticilerinin asli görevidir! Cüneyt Ülsever/HÜRRİYET

 

 

Vakit

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious