Cup şampiyonu Konya

Cup şampiyonu Konya.11448
  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

Birinci Kapadokya Cup Futbol Turnuvası oynanan final maçı ile sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Nevşehir’de 19 Temmuz’da başlayan ve 16 takımın 4 grupta mücadele ettiği 1. Kapadokya Cup Futbol Turnuvası’na 4 Süper Lig temsilcisi ve 12 2. Lig temsilcisi katıldı. Corner Futbol Organizasyon firması ve Nevşehir GSİM’nin ortaklaşa düzenlediği ve ana sponsorluğunu iddiaa’nın yaptığı turnuva büyük ilgi gördü.

Turnuvada şampiyon olan Konyaspor’a 250 bin YTL 2 . olan Denizlispor’a 200 bin YTL ve 3 gelen Y.Yozgatspor’a 175 bin YTL para ödülü verildi.

Final maçından sonra Konyaspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, yaptığı açıklamada eksiklerini görme ve genç oyuncuların tecrübe kazanmaları açısından iyi bir organizasyon olduğunu belirterek, "Bizim için iyi bir hazırlık dönemi oldu. Turnuva bu yönleri ile lig öncesi bizim ve diğer takımlar açısından faydalı oldu" dedi.

Sağlam açıklamasında, bunların kendileri için iyi bir hazırlık maçı olduğunu belirterek daha sonra şöyle konuştu;

"O yüzden bu galibiyet çok fazla büyütülmemeli ben kulübe olan ekonomik getirisi açısından olaya bakıyorum. Bizim için son final maçı da dahil eksiklerimizi görme açısından iyi oldu. Özellikle bazı genç futbolcularımıza şans verme fırsatı bulduk. Genç oyuncularımıza diğer maçlardan daha fazla oynama fırsatı verdik. Zaten zaman içerisinde belli bir değişim yaşatıp genç oyuncuları Türk futboluna kazandıran bir mantalite ile hareket edeceğiz. İlk hedefimiz yaptığımız transferler ile takımdakilerin ve genç oyuncuların kaynaşmasını sağlamaktı. Umarım bunu gerçekleştirdik."

Sağlam, transfer edilen 6 - 7 oyuncu içerisinde bir iki tanesinin Türk futboluna kazandırılması düşüncesinin de ağır bastığını belirterek sözlerini şöyle tamamladı;

"Takıma yeni oyuncular kazandırabiliyorsak benim ve Konyaspor adına gurur verici olur. Umud edipte gerçekleştiremediğimiz transferler var transfer olarak bir takım eksiklerimiz var. Buna rağmen kafamızda bir şablon var. Özellikle çok sayıda hazırlık maçı oynamamız kendi felsefemizi takıma aşılamamız düşüncesi doğrultusundaydı. Bunu da yavaş, yavaş gerçekleştiriyoruz büyük bir değişim olduğu için bir çırpıda bazı şeyleri yapmak imkansız bunu da biliyoruz. Diyebilirimki birkaç haftayı kayıpsız demeyim ama en az kayıpla atlatma düşüncesindeyiz. Belli bir süre sonra Konyaspor seyircisi takımını seyrederken keyif duyacaktır, evine giderken de mutlu dönecektir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious