Cüppeli Ahmet Hoca fetva yayınladı

Cüppeli Ahmet Hoca fetva yayınladı.11003
  • Giriş : 07.07.2009 / 19:03:00
  • Güncelleme : 10.01.2010 / 23:17:50

Nakşibendi Tarikatı’nın İsmailağa Kolu’nun etkili ismi Cüppeli Ahmet Hoca resmi internet sitesinde yeni fetvasını yayınladı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Nakşibendi Tarikatı İsmailağa Kolu'nun önemli isimlerinden Cübbeli Ahmet Hoca' lakaplı Ahmet Ünlü, bir fetvayla cemaatinin 'İslami oyuncak bebek' standardını belirledi. Ünlü oyuncak bebeklerle ilgili şunları söylüyor: "Öyle bebekler yapıyorlar ki, saçlarını tarıyorlar, uzun bacaklı falan, bunlara izin verilmiyor. Çünkü normal insanı tahrik edecek gibi. Tıpatıp bebekler, tıpa tıp benzetim var, sanki resim gibi, üstelik çıplak gibi."

Ahmet Ünlü'nün resmi internet sitesinde yayımladığı fetvasındaki diğer detaylar da şöyle:

Fotoğraf caiz heykel haram

Vesikalıklar ve boy resmi de olsa caizdir. Çünkü gölgeyi hapsetme, durdurma kabilindendir. Ancak haram olan kısmı; duvara asarsan, oraya doğru namaz kılarsan, penyelere basarsan haramdır. Kesinlikle haram olan kısım, heykel kısmıdır. Yani gölgesi olan suretler haramdır. Ama bir manzara kabartmış; bunda bir sorun yok. Gölgesi olması haram etmez. Ancak hayvanların da heykelleri haramdır. Canlı şekli verdin, ama can veremedin. Canı çıktı Japonya'nın robot yapana kadar. Ufacık bir robot yaptı, o da buradan buraya yürüyemiyor.

Çocuk varsa 2'ncisi tüp bebek olamaz

2'nci çocuk için tüp bebek yapması caiz değildir. Allah bir çocuk vermiş, daha ne istiyorsun. Tek çocuğu var ve ikincisi erkek olsun diye yapılan muamele haramdır. Ama hiç çocuğu olmayan için bu ihtiyaçtır. Kadının rahmine işlemi zerk edecek kişinin kadın olması şarttır.

Zaruret varsa erkek doktor olur ama...

Neden kadının avret yerini erkek görsün? Ancak ölüm döşeğindeyse olur. O zaman erkek doktor, kadını kurtarır. Ama bu işlemi yapan kadın doktor varken, bu işlemi erkeğin yapması haramdır. Erkeğin yapmasından başka yol yoksa; o erkek tek başına kalmayacak. Teke tek kalırsa 'halvet' denir, haramdır. Zaruretinin gerektirdiği yer dışında fazla yer açılmayacak. Ne kadar gerekliyle o kadar yer açılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*