Çuvaldaki kız cesedi esrarını koruyor

  • Giriş : 04.06.2007 / 11:35:00

Cesedin genç bir kıza ait olduğunun belirlenmesinin ardından, polis kayıp kızlar üzerinde çalışma başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kayseri’de bir evin kullanılmayan kömürlüğünde çuval içinde bulunan cesedin genç bir kıza ait olduğunun belirlenmesinin ardından, polis kayıp kızlar üzerinde çalışma başlattı. Polisin kayıp kızlardan yola çıkarak, cesedin kimliğine ulaşacağı belirtildi.
Kocasinan ilçesi Fatih Mahallesi Fark sokaktaki 35 numaralı iki katlı binanın bodrumundaki kullanılmayan kömürlükte ağzı bağlı çuvalda bulunan cesedin genç bir kıza ait olduğu ortaya çıktı. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi morgunda, Cumhuriyet savcısı, Adli Tabip ve Olay Yeri İncemele ekipleri tarafından yapılan otopside, çürümüş cesedin üzerinde siyah badi ve pembe pijama bulunan, 1 metre 55 santimetre boyunda genç bir kıza ait olduğu belirlendi. Çürümesi nedeniyle kimliği ve ölüm nedeni de belirlenemeyen cesetten alınan kemik ve doku örnekleri incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Kemik ve doku örnekleri üzerinde DNA araştırması yapılacağı ifade edildi.
Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet ve Çocuk Şube ekipleri cesedin kimliğini belirlemek amacıyla öncelikle, kayıp kızlar üzerinde yoğunlaştı. Ekipler kayıp kızlardan yola çıkarak, cesedin kime ait olduğunu belirleyip, Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek sonuçlara göre de, ölüm nedenini ortaya çıkaracak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious