D-100 kara yolunda gruba müdahale

D-100 kara yolunda gruba müdahale.10482
  • Giriş : 01.05.2009 / 10:56:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:31:54

Kocaeli'de, D-100 kara yolunu kapatarak İstanbul'a yürümek isteyen gruba polis müdahale etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:D-100 KARA YOLUNDAN İSTANBUL'A YÜRÜMEK İSTEYEN GRUBA POLİS MÜDAHALE ETTİ

Bazı sendika ve sivil toplum kuruluşları İstanbul'daki 1 Mayıs kutlamalarına katılmak üzere İzmit'te Perşembe pazarı alanında toplandı.

Kendilerini İstanbul'a taşıyacak otobüslerin şehirlerarası taşıma ruhsatı olmaması nedeniyle sürücülerden bazılarının seyahatten vazgeçmesi üzerine grup, kent merkezinde yürüyerek durumu protesto etti.

Grup, Hürriyet ve Cumhuriyet Caddeleri arasındaki yürüyüş yolu güzergahını kullanarak Sabri Yalım Parkı'na yürüdü. Halk Evi ve Öğrenci Kolektifleri üyesi bir grup yürüyüşe devam ederek D-100 kara yolunu araç trafiğine kapattı.

Polis ekipleri göstericilerin önünü keserek yürüyüşün sonlandırılmasını istedi. Bunun üzerine bazı göstericiler polise taş attı. Polis ekipleri de biber gazı sıkarak göstericileri dağıttı.

İl Emniyet Müdürü Osman Çapalı, gazetecilere yaptığı açıklamada, gerekli tedbirlerin alındığını, ancak bazı sivil toplum kuruluşlarının D-100 kara yolunu kapatarak diğer vatandaşların haklarını engellediğini öne sürdü.

Çapalı, 5 göstericinin gözaltına alındığını bildirdi.

EMNİYET GÜÇLERİ, CİHANGİR VE KURTULUŞ'TA YÜZLERİ MASKELİ GRUPLARA MÜDAHALE ETTİ

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Taksim ve çevresinde güvenlik önlemleri alan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polisler, Cihangir ve Kurtuluş'ta yüzleri maskeli gruplara müdahale etti.

POLİSE TAŞ ATAN GÖSTERİCİLER, KAÇARKEN BAZI DÜKKAN VE OTOMOBİLLERE ZARAR VERDİ

Cihangir Firuzağa Camisi civarında toplanan yüzleri maskeyle kapalı bir grup, buradaki bir banka şubesi ile bazı marketlerin camlarına taşlarla saldırmaya başladı.

Çevrede güvenlik önlemi alan polis ekipleri de taşlarla saldıran gruba göz yaşartıcı gaz kullanarak müdahale etti. Gruplar, ara sokaklara dalarak kaçmaya çalıştı.

Bu arada, Kurtuluş'ta da yürüyüş yapmak isteyen yaklaşık 500 kişilik gruba, polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahalede bulundu.

Polisten kaçan gruptakiler, bir markete molotofkokteylli saldırıda bulundu, çevrede duran bazı otomobillere de zarar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*