D. Anadolu'nun ilk tüp bebeği

  • Giriş : 25.08.2006 / 00:00:00

Doğu Anadolu'nun ilk tüp bebek merkezi olan Doğu Fertil Tüp Bebek Merkezi'nin ilk tüp bebeği dünyaya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Malatya'da ikamete eden N.E. (33) ve A.E. (29) isimli çiftin 4 yıllık bebek hasreti sona erdi. Doğuda ilk olan Doğu Fertil Hastanesi tarafından yürütülen başarılı çalışma neticesinde 4 yıllık bebek hasreti çeken çiftin kız çocuğu Hayat Hastanesi'nde dünyaya geldi. N.E. ve A.E. çfti çocuklarına Zeynep Ezgi ismini verdiler.

Allah'ın kendilerine bu duyguyu yaşattıkları için çok mutlu olduklarını ifade eden N.E. ve A.E. çifti, çocuk hasreti çeken her aileye Allah'ın bu duyguyu yaşatması temennisinde bulundular.

Hastane yönetimi adına açıklama yapan Saadet Kara, Ezgi bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya geldiğini ve hiçbir probleminin bulunmadığını kaydetti. Doğuda bir ilki kendi hastanelerinde yaşamanın mutluluk verici olduğunu ifade eden Saadet Kara, Ezgi bebeğin sağlıklı yaşamının bir ömür boyu sürmesini diledi.

Doğu Fertil Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanı Yrd. Doç. Feza Burak ise, doğuda böyle bir başarının kimse tarafından beklenmediğini, gelinen noktada Doğu Fertil Tüp Bebek Merkezi'nin başarısının gurur verici olduğunu belirtti. Türkiye genelinde bulunan 80 merkez içerisinde ön uygulama ve başarı noktasında ön sıralarda yer altıklarını ifade eden Burak, teknolojik gelişmelerinde yakından takip etiklerini vurguladı. Burak, yeni alınan ve Türkiye genelinde sadece 4 merkezde bulunan HLA-G cihazı ile başarı oranlarında yükselme olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious