D.Bakır bizi duygulandırdı

D.Bakır bizi duygulandırdı.12839
  • Giriş : 06.01.2008 / 09:44:00

Fortis Türkiye Kupası (A) Grubu'nda Beşiktaş, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Diskispor'u 4-0 yendi. Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam maç sonunda yaptığı açıklamada, Diyarbakır'da oynadıklarından dolayı duygulu anlar yaşadıklarını söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sağlam, maçtan sonra yaptığı açıklamada, "Üzücü olayda hayatını kaybeden kardeşlerimizin ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Bu tür olayların bundan sonra olmamasını umuyoruz. Bu acı içinde çok üzülen Diyarbakırlı sporseverlerin karşısına çıkmak gerçekten bize çok duygulu anlar yaşattı." dedi.

Özellikle olay gerçekleştikten sonra Diyarbakır'a gidilecek mi gidilemeyecek mi tartışmaları içerisinde Diyarbakır'a moral vermek amacıyla geldiklerini anlatan Sağlam, "Geldiğimiz ilk dakikadan itibaren sağ olsunlar bizi çok iyi karşıladılar." diye konuştu.

Sağlam, çok güzel bir karşılaşma oynadıklarını anlatarak, "Türkiye Kupası'nda genel averajın da değerlendirileceği düşünülürse bu averaj konusundaki sıkıntımızı da ortadan kaldırma gibi bir düşüncemiz vardı. Fakat ikinci lig de mücadele etmesine rağmen çok iyi organize olan bir ekiple karşılaştık. Tabii sahanın zemininin Futbol oynamaya çok fazla elverişli olmaması da oyun kalitesini etkiledi. Bunlara rağmen yoğun antrenman içerisinde sakat vermeden kurtulmamız artı PAF takımından 5 kardeşimizin takımın kadrosunda olması Beşiktaş'ın geleceği adına olumlu adımlar. Rakibimizi tebrik ediyoruz. Salı günü Ankaraspor'u sahamızda yenip ondan sonraki hafta oynayacağımız Türkiye Kupası'nın son maçında avantajı elde etmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

"Diyarbakır taraftarının size sevgisini gösteren pankart açmasının nasıl değerlendirdiniz?" şeklindeki soruya Sağlam, "Hepimiz kardeşiz. Hepimiz bu ülkenin insanıyız. Dolayısıyla Diyarbakır'da Malatya'da İstanbul'da bu güzel görüntülerin olması hepimizi mutlu ediyor. Türk futbolu adına olumlu gelişmeler bunlar. İnşallah bundan sonra da devam eder bu güzellikler." diye cevapladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Spor Teknik Direktörü Ali Güneş ise, "Biz futbolcularımızla konuşurken futbolu çirkinleştirmeden, taraftarın zevk alacağı bir karşılaşma oynamaya çalıştık. Çok güçlü bir takıma karşı oynadık." şeklinde konuştu.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious