D.Bakır'da askeri araca saldırı!

D.Bakır'da askeri araca saldırı!.27121
  • Giriş : 03.01.2008 / 17:11:00
  • Güncelleme : 03.01.2008 / 18:50:50

Askeri araca düzenlenen patlamada çok sayıda yaralı olduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Diyarbakır'da askeri servis aracına bombalı saldırı düzenlendi. Edinilen ilk bilgiye göre, Yenişehir Semti Dedeman Oteli arkasında askeri bir servis aracının geçişi sırasında bombalı saldırı düzenlendi.

Meydana gelen patlamada yaralıların olduğu öğrenildi.

Patlama sonrası çok sayıda itfaiye arabası ve ambulans olay yerine sevk edildi. Patlama ardından çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Müdahale sırasında ara ara patlamalar oluyor 6-7 otomobil ve bir otobüs, hala yanıyor. Yaralılar ise alevlerin içinden çıkarılıyor. Patlama nedeniyle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Dedeman Oteli'nin de aralarında bulunduğu çevredeki çok sayıda binanın camları kırıldı ve zarar gördü. Söndürülürken zaman zaman patlamalar meydana geliyor.

Polis çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. İkinci bir patlama olasılığına karşılık vatandaşlar olay bölgesinden uzaklaştırıldı. _________________________________________________________

DİYARBAKIR'DAKİ PATLAMA: "SOĞUTMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR"

Diyarbakır'da meydana gelen patlamada yanan araçların soğutulmasına ilişkin çalışmalar sürüyor. Yaralı sayısının 20 olduğu belirtilirken, Emniyet yetkilileri olaya ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.

VALİ DE PATLAMA BÖLGESİNDE

Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu da Diyarbakır'daki patlama bölgesine gelerek yetkililerden olay hakkında bilgi alıyor. Uzman ekipler de patlamanın nedenini araştırmaya başladı. Bu arada, ikinci bir patlama şüphesiyle çevredeki binaların da boşaltıldığı kaydedildi. Patlamada yaralananlardan hastanelere götürülenlerin sayısının ise şu an itibariyle 20'yi bulduğu belirtildi.

Gelişmeler birazdan..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious