D.Bakır'da mayın patladı, 1 güvenlik görevlisi yaralı

D.Bakır'da mayın patladı, 1 güvenlik görevlisi yaralı.8753
  • Giriş : 25.05.2008 / 18:17:00

Diyarbakır'da patlayıcı maddenin patlaması sonucu 1 güvenlik görevlisi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hatay'ın Hassa ilçesinde ise bir terörist, güvenlik güçleri tarafından yakalandı.
Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Diyarbakır'ın Lice ilçesi dağlık arazi kesiminde, bugün saat 03.30 sıralarında güvenlik güçleri tarafından yapılan arama ve tarama faaliyetinde terör örgütü mensupları tarafından araziye tuzaklanmış patlayıcı maddenin patlaması sonucu bir güvenlik görevlisinin yaralandığı bildirildi. Yaralanan Mehmetcik, tedavisi yapılmak üzere Diyarbakır Askeri Hastanesi'ne kaldırıldı.

Şırnak'ın Akçay ilçesi dağlık arazi kesiminde yapılan arama ve tarama faaliyetinde ise terör örgütü mensuplarınca araziye tuzaklanmış 3 kilogram amonyum nitrat kullanılarak hazırlanmış patlayıcı madde güvenlik güçlerince bulunarak imha edildi.

Elazığ-Tatvan seferini yapan yük ve yolcu taşıyan trene yönelik dün saat 10.30 sıralarında teröristlerce kurulan mayın tuzağının 30 kilogram amonyum nitrat kullanılarak hazırlandığı belirlendi. Genelkurmay Başkanlığı, Elazığ'dan Tatvan istikametine gitmekte olan 52862 sefer sayılı ticari yük treninin Bingöl Palu ilçesi Burgudere Köyü bölgesinde terör örgütü mensuplarınca raylara döşenen 30 kilogram amonyum nitrat kullanılarak hazırlanmış 2 ayrı patlayıcı maddenin infilak etmesi sonucu 2 vagonu raydan çıktığını, demir yolunda ve traverslerinde hasar meydana geldiğini açıkladı. Olayda herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Bingöl'ün Suveren ilçesi dağlık arazi kesiminde yapılan arama ve tarama faaliyetinde, terör örgütü mensuplarınca patika yola tuzaklanmış patlayıcı madde güvenlik güçlerince bulunarak imha edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious