Da Vinci Code filmi Tayland'da sansürlendi

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

Tayland'da yaşayan Hıristiyanların dün polisine başvuru yaparak Perşembe günü vizyona girecek olan Da Vinci Code filminin ülkede yayınlanmaması yönünde başvuruda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet yetkilileri ülkede bulunan bütün Hıristiyanlar adına 4 büyük gurup liderinin yaptığı başvuruda filmde verilen tarih zaman ve kişilerin doğru olmasının yanında bazı bilgilerin yanlış olduğunu ve bu yanlışlıkların insanların imanına zarar verebileceğini belirtiliyor. Başvuruda ayrıca insanların aklının karıştırabileceği çünkü öne sürülen Hz. İsa'nın evli olduğu fikri Taylandlı yeni Hıristiyanların aklında Hz. İsa'nın ilah olmadığı fikrini atabileceğini ve bununda insanların imanını sarsacağını belirtildi.

Tayland nüfusunun yaklaşık yüzde bir civarı Hıristiyan iken ülkede Hıristiyan nüfusun büyük bir etkisi bulunmakta. Birçok hastane ve özel okullar Hıristiyanların iken bu filmin yeni Hıristiyan olanlarda veya olmayı düşünenlerde yanlış etkiler yapacağı için vizyona girmemesi istendi. Bu hafta içerisinde Hıristiyan liderlerin bir basın açıklaması yapması beklenirken, birçok Hıristiyan sanatçının da bu basın toplantısına katılması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious