Da Vinci Code tepki almaya devam ediyor

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Tayland ın başkenti Bangkok'ta Hristiyan vatandaşların "Da Vinci Code" filmine tepki göstermelerinin ardından Tayland sansür kurulu filmin 10 dakikalık kısmının kesilmesine karar vermişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Basın açıklamasında bir konuşma yapan sansür kurulu yetkilisi Chawana Phawakanant, filmdeki bazı bölümlerin Taylandlı Hristiyan vatandaşların inancını sarsabileceği düşüncesi ile bu kararın alındığını ve filmin alt yazısında bazı eklemelerde bulunulacağını belirtti. Alt yazıdaki bazı bölümlerin değişeceğini açıklayan Phawakanant, ayrıca filmin başına filmin gerçekleri yansıtmadığının da yazılacağını söyledi. Phawakanant, filmin başında ve sonunda İncil'den bazı parçalara yer vereceğini sözlerine ekledi.

Filmin yapımcı ve dağıtımcı şirketlerden konuyla alakalı herhangi bir açıklama yapılmazken, filmin vizyona girmeden önce bu şirketlerin açıklama yapacağı bekleniyor.

Basın toplantısında ayrıca yapımcı şirketin sansür kurulunun kararına katılmadığı taktirde mahkemeye başvurarak hakkını savunabileceğide belirttildi.

Tayland da bu olaylar yaşanırken Malezya ve Filipinler'deki Hristiyan liderler filmin yayınlanmasında bir sakınca görmediklerini ve insanların bunun sadece bir film olduğunu anlayacaklarını belirttiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious