Dabbe'den sonra Semum korkutacak

Dabbe'den sonra Semum korkutacak.14640
  • Giriş : 27.12.2007 / 08:10:00
  • Güncelleme : 27.12.2007 / 08:21:47

Semum, 8 Şubat 2008'de korku türünde film severler için vizyonda olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mütevazi bütçesine rağmen, geçen sezonun en çok tartışma yaratan, en çok izlenen ve Türk Sineması'nın korku kültürünü yeniden canlandıran Dabbe'nin senarist ve yönetmeni Hasan Karacadağ, şimdi de 'Semum' ile sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. 8 Şubat 2008'de korku türünde film severler için vizyonda olacak Semum, gerçek bir hikayeden yola çıkılarak senoryalaştırılmış. İzmir'de kendi halinde biri olarak hayatına devam eden ve paranormal olayların hiçbir türlüsüyle ilgisi

olmayan Canan Karaca'nın aniden yaşamaya başladığı korkunç saatler, Hasan Karacadağ'ın yeni bir film çekmesi için esin kaynağı oldu.

Gördüklerini Cehennem Günlüğü adıyla Hasan Karacadağ'a bir mektupla anlatan Canan Karaca, Semum'un çekilmesine ve Türkiye'de bir ilk olarak tarihe geçen yaratık filminin çekilmesine vesile oldu. Karacadağ, Canan Karacanın anlattıklarının dışında 20'ye yakın, birbirini hiç tanımayan

kişilerle konuştuktan sonra Semum adlı yaratığın çizimlerini oluşturdu. Tüm tariflerin birbirine çok yakın olmasını şaşkınlıkla dinleyen Karacadağ, yaratığın görüntüsünün gerçeğe yakın olması için tam üç ay sadece çizimlerle uğraştı.

Ortaya dünya sinemalarında şaşkınlık yaratacak kadar korkutucu bir varlık çıktığını gören Karacadağ, Semum adlı yaratığı tamamen 3D olarak Türk efektçilere tasarlattı.SEMUM NEDİR?

İSLAM inancına göre insanlar kuru bir çamurdan yaratıldı ve insanoğlu yaratılmadan önce dünya üzerinde yaşayan bir takım yaratıklar vardı. Bu yaratıklar kızgın ateşin dumansız alevinden yaratılmış ve daha sonra korkunç bir zehirle birleştirilerek Semum halini almışlardır. İnsanlar dünya üzerine geldikten sonra başta şeytan olmak üzere bazı Semumlar insanları kıskanıp onlara türlü kötülükler yapmaya başlamış. Kısacası Semum, insanın tüm gözeneklerine kadar girip onları zehirleyen çok tehlikeli bir yaratıktır. Vücuduna girdiği insana cehennem gibi bir hayat yaşatır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious