Dadaşların kaderi için 250 bin YTL

Dadaşların kaderi için 250 bin YTL.16868
  • Giriş : 01.01.2009 / 08:13:00

Erzurumspor Başkanı Cevdet Tamgaç, sıkıntılı günlerin bir türlü aşılamadığını belirterek, kulübün düşüp düşmeme noktasına geldiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erzurumspor Başkanı Cevdet Tamgaç, sıkıntılı günlerin bir türlü aşılamadığını belirterek, yerel yöneticiler ile şehir halkının destek vermemesi durumunda takımın küme düşebileceğini söyledi.

Kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan Başkan Cevdet Tamgaç, futbolculara olan 250 bin YTL'lik borcun ödenmemesi halinde takımın küme düşeceğini ifade etti. Başkan Tamgaç, göreve gelirken kendilerine destek sözü verenlerin bugüne kadar bu sözlerini yerine getirmemesinden yakındı. Bu nedenle de maddi sıkıntı yaşadıklarını vurgulayan Tamgaç, sadece futbolculara 250 bin YTL borçları bulunduğunu dile getirdi. Tamgaç, bu borcun ocak ayına kadar ödenmemesi halinde bütün futbolcuların federasyona başvurarak serbest kalabileceklerine dikkat çekti. Böyle olması halinde ise sezon başında vize problemi nedeniyle Akçaabat Sebatspor maçına çıkamayan Erzurumspor'un ikinci maçına çıkamaması halinde küme düşeceğini anlattı.

İstifa etmek için en güçlü durumda olduklarına işaret eden Tamgaç, ancak Erzurumspor'u düşündükleri için bu kararı almaya cesaret edemediklerini vurguladı.

Tamgaç, istifa etseler bile bu paranın ödenmediği taktirde, futbolcuların Erzurum'a dönmeyeceğinin altını çizerek sözlerini şöyle tamamladı: "Federasyonun onlara verdiği bir hak var. Yönetim olarak 250 bin YTL'yi bulamıyoruz, tıkanma noktasına geldik. Şimdi Erzurum'daki yerel yöneticilerimizi, siyasilerimizi, gerçek Erzurumluları, Erzurumspor'a destek vermeye bekliyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*