Dağ şenliği hüzünlü geçti

  • Giriş : 13.02.2006 / 00:00:00

İzmir Dağcılık ve Doğa Sporları İhtitas Kulübü (İDADİK) tarafından İzmir'in Ödemiş ilçesine bağlı Bozdağ beldesinde düzenlenen '5. Bozdağ Dağ Şenliği' 4 dağcının çığ altında hayatını kaybetmesi sebebiyle hüzünlü geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tanışma, dayanışma, paylaşım, yeni teknikler ve yeni malzemelerin tanıtıldığı en büyük sosyal etkinlik olan 3 günlük şenliğe Bursa'dan Budak, İzmir'den Zirve, Doruk, Marla, Dokuz Eylül ve İDADİK'ten toplam 400 dağcı katıldı. Cuma gününden itibaren gelmeye başlayan dağcıları, Bozdağ Belediye Başkanı Mehmet Keskin karşıladı. Keskin dağcılara yöreye has sivri çayı ve yemek ikram etti.

Mermeroluk Mevkisi'nde çadırlarını kuran dağcıların temsilcilerinin konuşmalarından sonra ölen bütün dağcılar için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı. İDADİK Başkanı Mustafa Özer, kulüplerinin 20. kuruluş yıldönümü dolayısıyla değişik ülkelerde bulunan yüksek dağlara yapacakları tırmanışlar ve 15 gün önce döndükleri Tanzanya'daki 5 bin 895 metrelik Klimanjaro dağı tırmanışı hakkında fotoğraflarla bilgi verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious