Dağ taş aranıyor

  • Giriş : 02.10.2006 / 00:00:00

Güvenlik güçlerinin Hakkâri’de PKK’ya karşı başlattığı büyük operasyon sürüyor. Bölgede yaklaşık 250 teröristin bulunduğu belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yaklaşık 250 teröristin bulunduğu belirlenen bölgede Bolu, Kayseri ve Tekirdağ’dan gelen komandoların gerçekleştirdiği operasyona helikopterler de havadan destek sağlıyor.

Sığınaklar ele geçti

Geçiş noktalarına mayın döşeyerek kaçmaya çalışan teröristlere ait sığınaklarda çok miktarda silah ve mühimmatla yüzlerce kilo yiyecek bulundu.

Güvenlik güçleri, İki Yaka adıyla da bilinen 3300 metre yükseklikteki Sat Dağları’na, Irak ve İran’daki kamplardan gelen 250 PKK’lının yerleştiğini saptayınca, son dönemlerin en büyük operasyonlarından birini başlattı.

Mayın döşediler

Yüksekova’daki 3. Taktik Tümen Komutanlığı’nın sevk ve idaresinde sürdürülen operasyon sırasında teröristlerin kaçmaması için güvenlik güçleri bölgeyi çember altına aldı. Irak ve İran sınırı da sıkı şekilde denetleniyor.

Teröristlerin kaçarken döşediği mayınlara basan Piyade Onbaşı Halil İbrahim Aslan önceki gün şehit olurken, Yüzbaşı Volkan Sağlam 3 gün, er Veysel Camcı da iki gün önce yaralandı.

Roketatar yakalandı

Bölgedeki askeri yetkililer, teröristler imha edilene kadar bölgedeki operasyonun süreceğini söyledi. Hakkâri Valiliği’nden yapılan açıklamada da, PKK’lı teröristlerin kaçarken geride 44 kilo C-4 patlayıcı, 30 RPG roketatar, 249’u uçaksavar olmak üzere binlerce mermi ve yüzlerce kilo yiyecek bıraktığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious