Dağa çıkan genç kalmadı

  • Giriş : 14.02.2007 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, "ovada siyaset" açımlı için Konuştuğumuzdan bu yana dağa çıkan genç kalmamıştır" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Diyarbakır'da yaptığı ve kışa damgasını vuran "ovada siyaset" konusunda Ağar, iddialı değerlendirmelerde bulundu. Ağar, bir programda bu açılımla ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın DYP'ye oy kaybettirdiği yolundaki açıklamalarına yanıt verdi. Ağar, "Başbakan'ın bu hassasiyetine çok teşekkür ediyorum ben. Partimizin zor duruma düşmesinden çok üzülmüş olması beni de çok etkiledi işin doğrusu. Başbakan önemli bir siyasi söylemin ellerinden alınmasından olan üzüntüsünü belki belirtmiş oluyordur" diye taş attı.

Ağar, şöyle devam etti:

"Türkiye'de biz yaşamı teklif ediyoruz, herkes ölüm teklif ediyor. Türkiye'de herkes siyasette oy alma adına husumeti teklif ediyor, biz birlikteliği, kardeşliği, özgürlükleri, demokrasiyi teklif ediyoruz. Milletin kimi tercih edeceğini hep beraber göreceğiz.

Bizim ortaya koyduğumuz tablo, öncelikle aşağıdan dağa doğru çıkmanın önünü kesmiştir. Bugün herkes istediği yerde gitsin araştırma yapsın. Biz konuştuğumuzdan bu yana dağa çıkan genç kalmamıştır. Anaların gözyaşını dindirmek de benim görevimdir. Bunun için ben siyaset yapıyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious