Dağcı hırsız yakalandı

  • Giriş : 03.11.2006 / 00:00:00

Konya Gümrük Müdürlüğü'nün kaçak eşya deposundan 250 bin YTL değerinde elektronik eşya çalan 28 yaşındaki Atilla Aksoy, polisin düzenlediği ‘Çatı Faresi Operasyonu' adlı operasyonla yakalandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Konya Gümrük Baş Müdürlüğü'nün 2'nci Organize Sanayi Bölgesi Konak Sokak'ta bulunan kaçak eşya deposundan, 16 Ekim'de 238 cep telefonu, 4 fotoğraf makinesi ile çok sayıda elektronik eşya çalınmıştı. Çalıntı malların toplam değerinin 250 bin YTL olduğu açıklanmıştı. Olayla ilgili soruşturma başlatan Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Hırsızlık Büro ekipleri, depoya çatıdan girildiğini belirlemişti.
Soygunu, 12 ayrı hırsızlıktan kaydı bulunan Atilla Aksoy'un gerçekleştirdiği tespit edildi. Bunun üzerine Aksoy, ekiplerin ‘Çatı Faresi Operasyonu' adıyla düzenlediği operasyonla bu sabah Merkez Meram İlçesi'nde yakalanıp gözaltına alındı. Aksoy'un bir dağcılık kulübüne üye olduğu ve dağcılık eğitimi aldığı, çatılardan ip sarkıtarak hırsızlık yaptığı tepit edildi. Aksoy'un Gümrük Müdürlüğü depolarına da benzer yöntemlerle girdiği belirlendi.
Atilla Aksoy'un, çaldığı malzemeleri İzmir'de bulunan elektronikçi Duran Saray'a sattığı belirlendi. İzmir'de 8, Konya'da 18 ayrı işyeri ve evde yapılan aramada, çalınan elektronik eşyalar bulundu. Duran Saray da İzmir'de gözaltına alındı. Duran Saray'ın, dağcı hırsız Aksoy'a yaptığı iş karşılığında Clio marka bir otombil verdiği belirlendi. Otomobile de el konuldu. Atilla Aksoy'a kaçak malzemelerin depolara götürüldüğü yönünde bilgi verdiği tespit edilen bir havayolu şirketinde temizlik işçisi İsa Geçer de Konya'da gözaltına alındı. Atilla Aksoy'un Konya'da bir dersane ile iki evden daha hırsızlık yaptığı da tespit edildi.
Atilla Aksoy, Duran Saray ve İsa Geçer, polisteki sorgularının ardından Adliye'ye sevk edilecek.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious