Dağcılar Cumhuriyet için Erciyes'e tırmanıyor

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun Erciyes Dağı’nda düzenlediği ’Cumhuriyet Tırmanışı’, Türkiye’nin dört bir yanından 84 dağcının katılımıyla başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Etkinlikler çerçevesinde Türkiye Dağcılık Federasyonu, Erciyes Dağı’na ’Cumhuriyet Tırmanışı’ isimli bir program düzenledi. Program kapsamında Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen 84 dağcı Erciyes Dağı’na tırmanmaya başladı.

Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaattin Karaca ve Kayseri İl Temsilcisi İsmail Yılmaz`ın öncülüğünde önce kent merkezinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünde bir araya gelen 84 dağcı, daha sonra 2 bin 150 metrede bulunan Erciyes Dağ Evi’ne geldi. Buradan, Şeytan Deresi rotasından tırmanışa geçen dağcılar, Hörgüç Kaya yakınlarında çadırlı kamp kurdu. Alaattin Karaca, son yağışlardan sonra 1 metreyi bulan karda gerçekleştirecekleri zirve tırmanışı ile hem Cumhuriyet’in kuruluşunun 83. yıl dönümünü hem de Dağcılık Federasyonu’nun 40. yıldönümünü Erciyes Dağı’nın zirvesinde kutlayacaklarını söyledi.

Dağcılar yarın sabah saatlerinde Erciyes Dağı’nın 3 bin 916 metresindeki zirvesinde sayı duruşuyla birlikte İstiklal Marşı’nı okuyarak Türk bayrağı açacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious