Dağcılar kayıp!

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Rize’de, Kaçkar Dağları’na tırmanan 3 dağcının kaybolduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kaçkar Dağcılık Rafting Kayak İhtisas Spor Kulübü (KDRK) Başkanı Asım Haberal, İstanbul’dan gelerek, Çamlıhemşin ilçesi Yukarı Kavron Yaylası bölgesinden Kaçkar Dağları Büyük Buzuluna tırmanış gerçekleştiren 3 dağcıdan 15 saattir haber alınamadığını söyledi.

İsimleri henüz belirlenemeyen kayıp dağcıların buzul tırmanışı yapmak istediklerini ifade eden Haberal, "Dün sabah Yukarı Kavron Yaylası’na kadar birlikte giden dağcılar daha sonra iki gruba ayrılmış. Bunlardan bir grup klasik rota tırmanışı gerçekleştirirken, üç kişilik diğer grup buzul tırmanışı yapmak istemiş. Klasik rota tırmanışı yapan dağcılar bu sabah geri dönerken, diğer gruptan haber alınamadı." dedi.

Geri dönen grubun haber vermesi üzerine olaydan haberleri olduğunu belirten Haberal, "6 kişilik dağcı ekibinden oluşan bir arama kurtarma ekibi kurduk. Sivil Savunma İl Müdürlüğü araç ve ekipman desteği sağladı. Saat gece 02.00 civarında dağa ulaşıp arama kurtarma çalışmalarına başlayacağız. Sabah saatlerinde büyük buzula ulaşabileceğimizi tahmin ediyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious